Kapitán Janewayová z kultovního seriálu Star Trek v Praze už tuto sobotu

janewayČeští fanoušci kultovního seriálu Star Trek: Voyager mají tuto sobotu jedinečnou možnost setkat se herečkou Kate Mulgrew, představitelkou kapitána Kathryn Janewayová z onoho seriálu. V sobotu 17. září od 13:00 proběhne akce v Národním domě na Vinohradech. Kromě americké herečky přijala pozvání také brněnská herečka Sylva Talpová, která kapitánce hvězdné lodi propůjčila svůj hlas. Redakce RadioTV vám přinese příští týden reportáž.

Historicky první setkání s Kate Mulgrew

Herečka Kate Mulgrew ztvárnila postavy Kathryn Janeway, velitelku hvězdné lodi Voyager, v letech 1995 – 2001. Stala se vůbec první ženou v historii filmové a televizní sci-fi, která seděla v kapitánském křesle. Nyní se poprvé setká s českým publikem v Praze. Zájemci mohou vstupenky zakoupit předem a to na stránkách www.katevpraze.cz, ale též přímo na místě.

AKTUÁLNĚ: Star Trek slaví 45 let a fanoušci se mohou dočkat nového seriálu!

Akce proběhne 17. září ve 13:00 v Národním domě na Vinohradech v Raisově sále. Návštěvníky čeká dvouhodinové setkání, během jehož průběhu mohou herečce klást otázky, k dispozici bude i tlumočník. Jejímu vystoupení předchází beseda s herečkou Sylvou Talpovou, která postavu kpt. Kathryn Janewayové nadabovala. Závěr akce umožní fanouškům vyfotit se s hlavní hvězdou dne a získat její autogram.


Úvodní znělka seriálu Star Trek: Vesmírná loď Voyager.

Akce podpoří život pacientů s Alzheimerovou nemocí

Akci pořádá FAN BASE ve spolupráci s CZ Kontinuum a FKM Events, tedy sci-fi spolky, mediálně setkání podporuje Prima Cool. Jak nám prozradi Eliška Vyhnánková, koordinátorka akce, součástí programu bude prezentace AD Centra při Pražském psychiatrickém centru v Praze – Bohnicích, které podporuje poznávací schopnosti a činnosti života seniorů a pacientů s Alzheimerovou nemocí: „Kate Mulgrew dlouhodobě podporuje právě výzkum této závažné choroby a v rámci akce proběhne také aukce, jejíž výtěžek poputuje na konto AD Centra,“ doplňuje Eliška Vyhnánková.

K TÉMATU: Star Trek zaujal i po letech, Prima Cool nyní vsází na Krajní meze

Kdo je Kate Mulgrew?

Kate Mulgrew dle svého názoru vložila do role kapitána Janewayové své zkušenosti nejstarší dcery v irské katolické rodině s osmi dětmi. Hrát začala ve velmi mladém věku a již v 17 letech se přestěhovala z rodné Iowy do New Yorku za profesionálním herectvím. Během studia na New York University byla přijata na konzervatoř Stelly Adlerové, ale tu opustila hned v prvním ročníku, aby se mohla herectví věnovat naplno. V 21 letech za sebou již měla několik divadelních rolí a byla stálou herečkou v mýdlové opeře Ryan’s Hope (nakonec se objevila celkem ve 408 epizodách). Stala se manželkou slavného detektiva Columba v samostatném seriálu Mrs. Columbo a objevila se v mnoha dalších významných filmových i seriálových rolích. Její velmi silnou stránkou jsou i divadelní role,“ přibližuje FAN BASE představitelku kapitána Janewayové.

ZAJÍMAVOST: Po čem touží diváci Primy Cool na podzim? Pevnost Boyard, Star Trek a South Park

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .