Kanály Sport 1 a Sport 2 bilancují sezonu Formule 1, přenosy sledovalo víc diváků

Placené sportovní kanály Sport 1 a Sport 2 odvysílaly už druhou kompletní sezonu Formule 1. Ve srovnání s předchozím ročníkem sledovalo letošní přenosy o 24 procent víc diváků. Průměrná sledovanost jednotlivých přenosů přesáhla 4 procenta všech diváků.

Formule 1, zdroj: AMC Networks International CE

Formule 1, zdroj: AMC Networks International CE

Nejsledovanější byla Velká cena Singapuru

Letošní Formule 1 vzala diváky na celkem 21 okruhů – od australského Albert Parku přes ruské Soči až po kanadský Montreal. Singapurský okruh Marina Bay, německý Hockenheimring a monacké Monte Carlo ale byly ty, které přilákaly k televizním obrazovkám nejvíce diváků. Nejsledovanejší souboj, na okruhu obklopeném singapurskými mrakodrapy, sledovalo 141 tisíc diváků s podílem na sledovanosti 6,96 % v cílové skupině 15+.

Formule 1 lákala k televizním obrazovkám především mužské diváky, kteří tvořili až 80 procent publika. Víkendové přímé přenosy na televizních stanicích Sport1 a Sport2 si oblíbili především muži v produktivním věku. Nejvíce diváků přenosy sledovalo v Jihomoravském a Středočeském kraji.

Studio Formule 1 s monopostem a dekoracemi. Foto pro RadioTV.cz - Martin Petera

Studio Formule 1 s monopostem a dekoracemi. Foto pro RadioTV.cz – Martin Petera

SportTV má k dispozici i práva pro příští sezonu

Nárůst sledovanosti nás samozřejmě těší. Zároveň je to pro nás do jisté míry závazek, jelikož to znamená, že přenosy Formule 1 děláme na Sport1 a Sport2 zkrátka dobře a stále více diváků vyhledává naše vysílání. Samozřejmě chceme tento trend udržet i do sezony 2017, kterou budou moci motorističtí fanoušci Formuli 1 opět sledovat na našich stanicích,“ hodnotí výsledky sledovanosti Evžen Chlanda – country manager AMC Networks International, která stanice Sport1 a Sport2 provozuje.

Provozovatel obou stanic připravil pro vybrané diváky a novináře prohlídku studia F1 v Budapešti. Reportáž z této prohlídky vám na webu RadioTV.cz přineseme v příštím týdnu. Prozatím přinášíme alespoň malou fotogalerii.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .