Kanály skupiny Prima se promění, některé budou navíc v HD – ne však pro všechny

prima_hdPoměrně zásadní změny přinese podzimní programové schéma na obrazovky skupiny FTV Prima. Pro příznivce kvalitního obrazu přináší srpen dobrou zprávu, jelikož v průběhu čtvrteční tiskové konference zahájily vysílání v HD programy Prima a Prima COOL. Hlavní program se vrátí k původnímu názvu, rebrand proběhne též u Primy love, z růžové barvy se promění na fialovou, chce být „unisexovou“.

Hlavní kanál Prima se zbaví přídomku „family“

Krátce před jedenáctou hodinou dopolední ve čtvrtek 1. srpna se hlavní program skupiny FTV Prima přejmenoval, přídomek „family“ mizí. „Důvod je prostý. Vracíme divákům značku, na kterou byli léta zvyklí,“ uvedli zástupci Primy na čtvrteční tiskové konferenci.  Logo dozná rovněž barevné změny, místo červeno-oranžové kombinace vsadí Prima na sytě červenou. Důvodem je snaha ukázat „modernost, dravost a mladost“. Od čtvrtečního dne se Prima představí s novými staničními identy.

Prima je v nativním HD, ZOOM a love zatím ne

Velkou novinkou je technologický posun, Prima a Prima COOL od prvního srpna jsou šířeny ve vysokém obrazovém rozlišení. Prima HD je dostupná zatím jen u satelitní služby Skylink a kabelové službě UPC. Od poloviny září bude k naladění v Praze v rámci pozemního digitálního vysílání (DVB-T) na kanále 51 v multiplexu 8 (provozují České Radiokomunikace). Primu Cool najdou diváci pouze u UPC, od 15. srpna bude dostupné též v Praze v DVB-T na kanále 47.

zoom_vitez_digitalizace

Prima ZOOM slaví úspěch, v HD zatím nebude

Všechny pořady, které vyrábíme nebo nakupujeme v HD, se tak k divákům dostanou v té nejvyšší možné kvalitě, bez toho, abychom je konvertovali, a snižovali tak jejich kvalitu,“ popisuje změny ve vysílání Patrik Slavík, technický ředitel FTV Prima. V HD bude například Liga mistrů, hlavní program láká na VyVolené, Česko Slovensko má talent v nativním HD nebude (pouze v přepočítaném).

O šíření kanálů Prima love a Prima ZOOM ve vysokém rozlišení provozovatel zatím neuvažuje. Ačkoli právě u Primy ZOOM by dávalo HD smysl. Prima COOL byla zvolena právě kvůli přenosům Ligy mistrů, hlavní kanál má řadu akvizicí.

Prima love chce být unisexová

Odstranit vnímání kanálu Prima love jako čistě ženského programu chce společnost FTV Prima. Právě proto přistoupila stanice ke změně primární barvy z růžové na fialovou.

logo-prima-love

Prima love už není jen pro ženy, chce být alternativou

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .