Kabelová televize přes internet

Kabelovou televizi přes internet můžete sledovat stejným způsobem jako standardní televizi. Dostanete k dispozici set top box, který připojíte k internetu a můžete sledovat celou programovou nabídku, kterou vám zpřístupní operátor.

Ilustrační foto Thinkstockphotos.com

Ilustrační foto Thinkstockphotos.com

Rychlý internet usnadnil a rozšířil programovou nabídku

Kabelová televize byla dlouhou dobu jedinou alternativou k příjmu televize na klasickou anténu. Nyní díky rozvoji vysokorychlostního internetu se podobných alternativ vyrojila spousta. Divák má díky tomu možnost získat přístup k nabídkám placené televize bez ohledu na to, zda do jeho domácnosti vede kabelová přípojka.

Kabelovou televizi přes internet můžete sledovat stejným způsobem jako standardní televizi. Dostanete k dispozici set top box, který připojíte k internetu a můžete sledovat celou programovou nabídku, kterou vám zpřístupní operátor. Další alternativou je sledování televizních programů na počítači, přes chytrý mobil nebo tablet.

Pionýrem kabelové televize přes internet na českém trhu je společnost O2 Czech Republic, která jako první uvedla na trh službu O2 TV Air pro všechny uživatele bez ohledu na to, zda mají k dispozici její přípojku. Na Slovensku nabídla podobnou službu jako první společnost ANTIK. Od té doby se počet poskytovatelů internetové kabelové televize rozšířil – přinášíme přehled těch nejznámějších.

Co přináší kabelová televize českým divákům?

V dnešní době je kabelová televize určena náročnějším divákům – zejména těm, kdo hledají placené nebo prémiové televizní programy a jsou ochotni za ně platit paušální měsíční poplatek. K dispozici jsou kanály různých žánrů.

....

Internetová televize je novodobý fenomén

Příjem televizních programů přes hranice díky internetu se stal novodobým fenoménem. Postačí vám k tomu notebook, tablet, mobil, nebo speciální set top box nakonfigurovaný pro příjem určitých programových balíčků.

Na rozdíl od různých neplacených streamů zahraničních stanic zde dostáváte plnohodnotný a garantovaný přístup ke kabelové televizi ze zahraničí, ale za vyšší měsíční poplatek. Příjem české, slovenské, německé nebo rakouské kabelové televize začíná na stovkách korun za měsíc, v případě britských nebo amerických televizí jdete do tisíců.

Výhodou těchto služeb je fakt, že pro příjem kabelových programů ze zahraničí můžete získat přímo vlastní IPTV set top box, který můžete připojit přímo ke své televizi. Pro sledování zahraničních stanic tedy nepotřebujete počítač.

A proč byste chtěli přijímat zahraniční kabelové programy? V tomto případě se může jednat o dobře jazykově vybavené diváky, kdo žili delší dobu v zahraničí a jsou zvyklí na tamní nabídku televizních stanic. Případně jde o cizince, kteří chtějí zůstat v kontaktu se svou původní zemí. A objednávka tamní kabelové televize přes internet může být jednou z cest.

Digitální kabelová televize

Kabelová televize byla dlouhou dobu jedinou alternativou k příjmu televize na klasickou anténu. Kabelovka nabízela několik desítek stanic za jeden měsíční poplatek, zatímco na běžnou anténu jste mohli sledovat jednotky programů.

....

Česká kabelová televize přes internet a set top box

O2TV Air, O2TV Go (poskytovatel O2 Czech Republic)
Zapni.TV (vývojář XH CZ, a.s.)
T-Mobile TV (T-Mobile CZ)

Slovenská kabelová televize přes internet a set top box
Antik SMART TV box (Smarttvbox.sk), provozuje společnost ANTIK Telecom

Americká kabelová televize přes internet a set top box
Habu.TV – placená plnohodnotná kabelová televize, úplné vysílání všech relevantních amerických televizí
USTV Now – základní americké programy pro americké občany mimo USA
Sling TV – americká kabelová televize přes internet s jinými než základními programy

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .