Josef Klíma neodchází z Primy s hořkostí, pro Novu napíše Expozituru 2

klimaPublicista a novinář Josef Klíma bude od září připravovat staronový investigativní pořad pro televizi Nova, současně zahájil přípravy na projetu Expozitura 2. Řekl to v rozhovoru pro Rádio Bonton. Z televize Prima ale neodchází s hořkostí, stanici děkuje za příležitost. Na Nově se vrátí do pořadu „Na vlastní oči“ se vrací rád, jelikož může využít bohatý televizní archiv pořadu, jehož je spoluzakladatelem.

Josef Klíma se vrací na televizi Nova, nebude tak již pro Primu family připravovat investigativní týdeník „Soukromá dramata„, s nímž získal několik ocenění TýTý. Z televize Prima ale neodchází s hořkostí, rozešli se v dobrém. V rozhovoru pro Rádio Bonton poděkoval Jitce Obzinové za možnost přijít s tímto projektem. Z televize Nova odcházel v roce 2009 ve velmi vypjaté atmosféře. Návrat na Novu ale nyní vidí „jako srdeční záležitost“ a současně „velkou výzvu„.

SOUVISEJÍCÍ: Reportéři Janek Kroupa a Josef Klíma končí na Primě, zřejmě přejdou k Nově

Pro televizi Nova původně neměl Josef Klíma připravovat obnovený pořad „Na vlastní oči„, s televizí se domlouval na pokračování kriminálního seriálu Expozitura, který odhaloval dění okolo tzv. „Berdychova gangu“. Než se naplno začnou přípravy na investigativním pořadu, chce intenzivně pracovat na druhé řadě. Nechtěl specifikovat, o čem bude. Jen nastínil, že „bude reflektovat největší aktuální kauzy„.

Z ARCHIVU: Tak nám zrušili “Na vlastní oči”, paní Müllerová

Jako výhodu pro práci s televizí Nova vidí publicista Josef Klíma možnost využít bohatý archiv reportáží za 15 let. Pořad „Na vlastní oči“ spoluzakládal právě on s kolegou Radkem Johnem. „Protože těch velkých ‚lumpů‘ je u nás asi deset, tak my je tam u nás máme nastřádané, co dělali v  roce 1993, 1998, 2001. A teď k nim budeme přidávat jen to nové. To je obrovská věc,“ řekl v rozhovoru Rádia Bonton Josef Klíma. Na vlastní oči se vrátí v září, datum nasazení není zatím známé. Archivní vydání pořadu Na vlastní oči můžete sledovat na internetovém zpravodajském kanálu Nova News.

KOMENTÁŘ: Formát Na vlastní oči definitivně končí. Tentokrát na Slovensku

Pro úplnost dodejme, že Josef Klíma byl hostem nového pořadu Rádia Bonton. Moderátor Zdeněk Šarapatka si každou sobotu a neděli po 18. hodině zve do vysílání osobnosti, které mají co říci k aktuálnímu dění.

porad-na-vlastni-oci-velky

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .