Jolana Voldánová po 18 letech končí v Událostech

jolana-voldanovaModerátorka hlavní zpravodajské relace České televize Jolana Voldánová končí po 18 letech v Událostech. Oznámila to v závěru včerejšího večerního vysílání. Nahradí ji Daniela Písařovicová, přičemž sama Voldánová by se ráda podílela na některém z dalších pořadů ČT.

K tomuto rozhodnutí jsem postupně spěla několik let. Ve své profesní kariéře televizního zpravodajství se mi podařilo dosáhnout pomyslného vrcholu, svou práci jsem měla a stále mám velmi ráda, ale cítím, že nazrál čas posunout se ještě někam dál. A přestat se má právě v tom nejlepším,“ řekla Voldánová. „Nejprve si ale po osmnácti letech dopřeju volné léto se svými dětmi a rodinou. Potom bych chtěla začít pracovat na novém formátu pro Českou televizi,“ dodala v oficiální tiskové zprávě, kterou mluvčí České televize Michaela Fričová rozposlala novinářům netradičně v neděli v pozdních večerních hodinách.

Jako ředitele zpravodajství mě odchod tak špičkové profesionálky, a bez nadsázky jedné z nejsilnějších tváří zpravodajství vůbec, netěší. Ale lidsky Jolanině kroku úplně a zcela rozumím a vážím si ho. Navíc to není krok, který by znamenal, že naše spolupráce jednou provždy končí – naopak se velmi těším, že se v budoucnu budeme setkávat a spolupracovat nad novými projekty ČT,“ řekl Zdeněk Šámal, ředitel zpravodajství a publicistiky České televize.

Tým moderátorů Událostí doplní Daniela Písařovicová. Ta mohla být moderátorkou hlavní zpravodajské relace už loni, ale vedení zpravodajství tehdy dalo přednost Anetě Savarové.

jolana-voldanovaFoto: Lenka Hatašová pro Českou televizi

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .