Joj v září s novými seriály, JOJ Plus s Vyvolenými a soutěží Česko Slovensko má talent

joj_vyvoleniPROGRAMOVÉ SCHÉMA UVNITŘ – Slovenská komerční stanice JOJ a sesterský program JOJ Plus zveřejnily obchodní ceník na měsíc září 2011. Známá je tak předběžná programová struktura, která se však nebude výrazněji měnit. JOJ uvede dva původní nové seriály, jeden romantický seriál a jeden sitcom. JOJ Plus vrátí do programu Vyvolené, velký prostor získá na PLUSce i show Česko Slovensko má talent.

Nové seriály a úpravy zpravodajství na TV JOJ

Ani slovenská komerční dvojka nebude nijak zásadně riskovat. TV JOJ sice přinese dva nové seriály, programové schéma se však nebude nijak radikálně měnit. Pondělní slot sitcomů bude reprezentovat nově jen jediná novinka – „Hoď svišťom„, dějovou linku budou tvořit příběhy z jednoho tatranského penzionu. Otce dvou dětí si zahraje Jozef Vajda (Konec velkých prázdnin, Ordinácia v růžovej záhradě), sourozence ztvární Petra Polnišová (SOS, Partička, Ordinácia v růžovej záhradě) a Tomáš Maštalír (Dr.Ludsky, Ordinácia v růžovej záhradě), všichni tři herci byli dosud tvářemi zejména konkurenční TV Markíza. Název má být metaforou ve smyslu „Kašli na to!„. K projektu spustila TV JOJ webových speciál www.hodsvistom.sk.

AKTUÁLNĚ: JOJ a JOJ Plus na podzim v HD

TV JOJ se na původní sitcomy specializuje, přestávku dostává Mafstory, Profesionálové se stěhují na neděli. V médiích proběhly informace o kresleném seriálu LocalTV, animace bude podobná seriálu South Park. Nasazení zatím není jasné.

PŘEČTĚTE SI: Je lepší víc reklamy přímo v pořadech nebo reklama mezi pořady?

Druhou původní novinkou je romantický seriál Nevinní, který vyrábí společnost D.N.A. Production (například Odsouzené, Dr.Ludsky, Aféry a jiné). Kromě romantické zápletky má však projekt obsahovat i prvky kriminálního žánru a humoru. Příběh bude mít 32 částí a JOJ vyhradila novince úterý a čtvrtek ve 21:20. Pokračovat bude denní seriál Panelák, dle obchodního ceníku jej JOJ nasadí od pondělí do čtvrtka ve 20:15, páteční slot přenechá seriál filmům.

Teaser na nový seriál Nevinní, zdroj: www.dnaproduction.sk

Stěžejním formátem bude samozřejmě „Česko Slovensko má talent„, vysílat jej bude JOJ každou neděli ve 20:15, repríza je naplánována po sobotním poledni. Pokračuje Ano, šéfe!, Nové bydlení či Soudní síň. Akvizice zastupují Kriminálka New York, Miami a Las Vegas, Sběratelé kostí. Jedinou novinkou je Hawai 5-0 (TV Prima nasadí na čtvrtek ve 22:20). V repríze z JOJ Plus poběží Takešiho hrad, kterému předchází Glee.

STÁHNĚTE SI: PROGRAMOVÉ SCHÉMA TV JOJ V PDF

Několik novinek zaznamenají diváci TV JOJ také ve zpravodajství. Zavedené hodinové zpravodajství ve 12:00 pokračuje, po Novinách v 17:00 plánuje TV JOJ podle předběžných plánů novinku s názvem „Top Star„, zjevná inspirace v magazínu TV Prima má stejný slot jako původní Promi Noviny. Také populární Krimi Noviny patrně doznají změn, pod původním názvem budou vysílány pouze o víkendu, ve všední den odpadá z názvu slovo „Noviny“ a nově se mají jmenovat „Krimi“.

joj_zari_schemaProgramové schéma TV JOJ na září 2011. Pro zvětšení klikněte myší, nebo si stáhněte PDF přílohu.

JOJ Plus opouští retro, vsadí na Vyvolené, Talent a dokumenty

Mnoho překvapení servíruje mladší sesterský program JOJ Plus, velkou změnou bude zbrusu nová grafika, jež má více korespondovat se zaměřením na mladší cílovou skupinu, místo stávajících diváků starších 40 let upřednostňuje vedení věk 12-54 let. Pokračuje tak transformace na jakousi slovenskou Primu Cool.

SOUVISEJÍCÍ: Futurama se usídlí na slovenské JOJ Plus, každý všední den a v češtině

Simpsonovi a Futurama se od září přestěhují z nynějšího času 19:00 na 18:00 (a to přes výrazně nadprůměrné výsledky), slot po 19. hodině obsadí ve všední dny Takešiho hrad, který na Primě Cool příliš nezabodoval, ovšem PLUSka (jak se nově JOJ Plus identifikuje) s úspěchem vysílá Ninja faktor ve středu ve 20:15. Repríza první a zároveň nejúspěšnější řady Vyvolených je v plánu na všední dny v čase 19:30-20:15, připomeňme, že v první řadě se ke konci Vyvolených spojily český a slovenský tým kvůli právním sporům TV Prima s vlastníkem pozemku. Týdenní souhrn z vily nasadí JOJ Plus na neděli v 18:30. Podle slov generálního ředitele Františka Borovského se na obrazovky dostanou jen nejzajímavější sestřihy z vily, úvodní souboje vynechají.

PSALI JSME: Slovenské televize odvysílají v létě premiéry amerických seriálů

V 19:30 o víkendu zhlédnou diváci formát Smash Cuts, jedná se patrně o formát americké stanice CBS, ta jej na svých internetových stránkách charakterizuje jako „nový přístup ke klipové show„, diváci tak uvidí jakýsi komediální pořad, v němž moderátoři komentují domácí video. Patrně by se mohl dostat na obrazovky Primy Cool ve stejném čase.

Smash Cuts – zábavný formát americké stanice CBS uvede na podzim i JOJ Plus.

Velký prostor dostane v programu JOJ Plus také Česko Slovensko má talent. Subformát s dodatkem „Plus“ je v programových plánech v neděli ve 22:15, tedy po skončení přenosu na hlavním programu. Tento pořad má navíc vysílat druhý program JOJ každý všední den ve 13:00. Repríza přenosů z TV JOJ nasadí JOJ Plus na pátek ve 20:15, konkurencí mu na TV Markíza budou podle spekulací přenosy taneční show Let’s Dance (u nás vysílala ČT pod názvem Star Dance).

STÁHNĚTE SI: PODZIMNÍ SCHÉMA JOJ PLUS V PDF

Úterní hlavní vysílací čas patří na JOJ Plus dokumentární tvorbě, Trucky na ledě (Ice road truckers) znají rovněž diváci Primy Cool. Po skončení následuje „West coast customs„, formát stanice Discovery ukazuje přestavby automobilů. Trojici uzavírá formát „Život po lidech„, čeští diváci jej mohli sledovat na zaniklé zpravodajské stanici Z1. Dokumentům patří nadále nedělní dopoledne, konkrétně Ztracené důkazy a Tělo jako zbraň. Právě nedělní dopoledne už několik týdnů podobným formátům patří a u diváků sklízí úspěch.

jojplus_zari_schemaProgramové schéma JOJ Plus na září 2011. Pro zvětšení klikněte myší, nebo si stáhněte PDF přílohu.

Autor článku:

Komentáře (6)

 1. Maxx

  Tak JOJ+ bude za chvíli jako COOL, stejné seriály, formáty,… Ale proč ne, Cool je nejlepší stanicí u nás, tak proč by něco podobného nemohli mít taky Slováci. Odpadních kanálů je v obou zemích ažaž – Nova Cinema, Barrandov, ČT, Doma TV apod. Jinak JOJ+ bude dávat samozřejmě slovenské VV, proto mi trochu nesedí obrázek u článku s grafikou Volby z českých VV, kterou vyhrála Regina.

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Ano, určitě to obohatí slovenskou programovou nabídku. Ještě se na JOJ Plus chystá How I Met Your Mother, My Name Is Earl.

   Tak ilustrační fotka je sice z českých Vyvolených, ale na konci první slovenské řady se objevili i čeští Vyvolení, tak snad to moc nevadí… A navíc čeští čtenáři mají více zažité právě české Vyvolené :)

  2. Leoš Zajíček

   … a nehledě na to, že první české VyVolené nevyhrála Regina, ale Vladko Dobrovodský :D

  3. Martin Petera Autor příspěvku

   Však nikdo netrvdí, že Regina vyhrála Vyvolené… ten snímek je z rostřelu (ač českého), které probíhaly na začátku :)

   Obrázek měl pouze ilustrovat, že se do programu JOJ vrací Vyvolení :)

 2. Maxx

  Jo, tak to nevadí ten obrázek, jen jsem měl potřebu to sdělit, protože mi nejdřív přišlo, že JOJ+ zreprízuje české VV1, což byla jednoznačně nejlepší řada z našich i jejich VV. Tak jestli tomu náhodou tak nakonec nebude. A Leoš to špatně pochopil, mluvil jsem o Volbě, ne o vítězi celé show.

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Díky za reakce. Souhlas, první řada se určitě povedla nejvíce. Uvidíme, zda Prima Cool někdy bude reprízovat Vyvolené, ale za sebe tipuji, že spíše zatím ne :).

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .