JOJ má novou soutěž Heslo, na JOJ Family ji nenasadila

Slovenská televizní skupina JOJ pokračuje v programovém odlišení své hlavní slovenské stanice JOJ a verze určené pro český trh JOJ Family. Ve čtvrtek uvedla soutěž Heslo, která byla dostupná pouze divákům na Slovensku.

Scéna nové soutěže Heslo, kterou můžete sledovat na slovenské verzi hlavního programu TV Joj. Moderátorem je Milan Junior Zimnýkoval. Foto: TV Joj

Scéna nové soutěže Heslo, kterou můžete sledovat na slovenské verzi hlavního programu TV Joj. Moderátorem je Milan Junior Zimnýkoval. Foto: TV Joj

V průběhu posledních týdnu jde o minimálně čtvrtý projekt vlastní tvorby, který se JOJ-ka rozhodla nevysílat na českém trhu. Nejprve JOJ oddělila glosátořskou show Sedem, následně se rozhodla neuvádět v ČR ani své dva původní seriály Panelák a Pravá tvár. Nyní se v JOJ rozhodli neuvádět na českém trhu ani soutěž Heslo.

U lokální soutěže nebo glosátořského pořadu je omezení pouze na domovský trh pochopitelné. U původních seriálů jde o zvláštní krok. Vysvětlením může být fakt, že JOJ si chce zajistit, aby slovenští diváci sledovali její vlastní seriály pouze na hlavním kanále JOJ, a nikoliv na verzi JOJ Family, která vysílá méně reklamy.

JOJ Family sice není na Slovensku oficiální cestou dostupná. V některých oblastech však přesahuje volně dostupný terestrický signál i na Slovensko. Řada slovenských domácností může JOJ Family sledovat i přes satelit díky satelitním kartám Skylink určeným původně pro český trh.

Programová nabídka JOJ Family je poměrně skromná. Po většinu dne nabízí tituly Noviny TV Joj, Krimi, Soudní síň nebo Nákupní maniačky. Nabízí i několik archivních pořadů vlastní tvorby. V hlavním vysílacím čase přináší pořady zakoupené přímo pro český trh.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .