Jednostranné vysvětlení uprchlické krize v dětském pořadu není porušením zákona

Česká televize svým dětským pořadem Planeta Yó neporušila zákon, když se zastala uprchlíků. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání předala podněty nespokojených diváků Radě ČT. Porušení může být pouze z hlediska etického kodexu.

ct-d-decko-651

RRTV dostala desítky stížností na propagandu

Desítky stížností adresovaly nespokojení rodiče a diváci dětského programu ČT :D na pořad Planeta Yó, kde se tvůrci pokusili vysvětlit dětem uprchlickou krizi. Mimo jiné zde zaznělo, že na Planeté Yó má přistát několik uprchlíků z Planety Ne. Moderátoři se zastali uprchlíků a zdůraznili nutnost jim pomoci. To se nelíbilo části diváků. Někteří rodiče kritizovali, že pořad pro děti nebyl objektivní a ukazoval pouze jeden úhel pohledu.

Server Lidovky.cz informoval, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání neshledala žádné porušení zákona a stížnosti nespokojených rodičů předala Radě České televize. „Pokud by se dalo o nějakém porušení uvažovat, tak jedině z hlediska etického kodexu České televize – jestli to bylo vhodné, nebo ne,“ uvedl pro Lidovky.cz předseda rady Ivan Krejčí.

VIDEO: Sporná pasáž pořadu Planeta Yó

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .