Jeden z poskytovatelů internetu měl neoprávněně šířit programy Novy

Krajský soud v Českých Budějovicích vydal předběžné opatření proti české společnosti Opton s.r.o., která vedle nabídky internetového připojení šířila i stanice skupiny Nova. Televize tvrdí, že smlouvu s tímto operátorem neuzavřela.

Chytrá televize přináší divákům nové možnosti. Ilustrační foto, fotobanka Shutterstock.com

Chytrá televize přináší divákům nové možnosti. Ilustrační foto, fotobanka Shutterstock.com

Společnost Opton s.r.o. s námi neměla uzavřenou smlouvu o šíření našich stanic, proto k jejich nabídce a distribuci docházelo z její strany neoprávněně. Proti neoprávněnému šíření stanic skupiny Nova podnikáme veškeré právní kroky a budeme v tom pokračovat,“ uvádí Martin Šnýdr, PR a brand manažer skupiny Nova.

Soud společnosti Opton uložil zdržet se nabízení a sdělování vysílání televizních stanic skupiny Nova. Firma se dle svých internetových stránek primárně zaobírá poskytováním internetového připojení. Nabídku televizních programů na svém webu nijak nepropaguje, pouze uvádí, že IPTV televizi připravuje ke spuštění od 1. ledna 2018.

Pokud by ovšem svým klientům poskytovala programy Novy už nyní bez řádné smlouvy s televizí, jednalo by se o neoprávněné šíření.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .