Jaromír Soukup se postavil do čela TV Barrandov

barrandov_purpuraMediální podnikatel Jaromír Soukup včera převzal řízení televize Barrandov a stal se předsedou představenstva licencované společnosti. Dosavadní generální ředitel Roman Bradáč se stal technickým ředitelem stanice. Barrandov přitom vedl on února letošního roku.

Televize Barrandov, podobně jako i pražská stanice Metropol, tak završuje proces vlastnických změn. Barrandov přešel od ocelářského magnáta Tomáše Chrenka do rukou mediálního magnáta Jaromíra Soukupa. I když zákon převod celé společnosti v prvních letech platnosti licence nepovoluje, tuto změnu se podařilo prosadit tak, že televize Barrandov vrátila svou původní vysílací licenci a záhy požádala o novou. Ta je v podstatě nárokovatelná, takže jí byla přidělena.

Nový vlastník televize v mnohem větší míře podporuje původní zpravodajské a publicistické pořady. Zavedl několik zpravodajských relací denně a v hlavním vysílacím čase ponechal i investigativní pořad Bez cenzury poslance Radka Johna. Pořad sice už nemá exkluzivní vysílací čas ve 20.00, ale byl posunut na 20.50, což je pro tento formát i nadále vynikající prostor v programu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: