Jak založit novou televizi přes internet?

Příjem televizních programů přes internet je novodobým fenoménem, jenž souvisí s rozmachem vysokorychlostního internetu. Díky tomu můžete oslovit miliony diváků, i pokud zůstanete se svým televizním programem pouze v prostředí internetu.

Nový způsob konzumace obsahu z novin - přes notebook, mobil a tablet. Ilustrační foto Shutterstock.com

Nový způsob konzumace obsahu z novin – přes notebook, mobil a tablet. Ilustrační foto Shutterstock.com

Před založením nové televizní stanice na internetu si musíte zodpovědět několik základních otázek. Hodláte poskytovat kontinuální vysílání (tzv. lineární televizi), nebo si vystačíte s videotékou a katalogem pořadů (nelineální televize na vyžádání, tedy video on demand)?

Zařadit se do existující nabídky nebo vysílat sólo?

Hodláte provozovat vlastní televizní kanál jako sólo operátor, nebo se zařadíte do programové nabídky některého z poskytovatelů IPTV televize?

Bude vaše televize financována z reklamy, nebo máte zájem o placený kanál, který budou spolufinancovat diváci?

Ve všech případech se obejdete bez složité regulace. Internetová televize – nebo přesněji audiovizuální mediální služba na vyžádání – vyžaduje registraci u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Platí to i v případě, pokud chcete provozovat pouze online videotéku, katalog vlastních nebo převzatých pořadů, nebo souhrn dramaturgicky roztříděných videí.

Pokud ale chcete divákům nabízet i standardní televizní kanál na internetu, v takovém případě se vyplatí zařadit váš program do nabídky některého „internetového kabelového operátora“. Službu nabídky televizních programů přes internet poskytuje například společnost O2 a několik menších subjektů.

Výhody a nevýhody televize přes internet

+ Vhodná platforma pro placenou i neplacenou televizi
+ Univerzální dostupnost na PC, mobilech i telefonech s vysokorychlostním internetem

– Obrovská konkurence televizních poskytovatelů z celého světa

Nová televize přes kabelovou přípojku

Alternativou příjmu na běžnou anténu je kabelová televize. Tato platforma je v našich podmínkách poměrně rozšířená a rozvíjí se od první poloviny devadesátých let. Zpočátku byla v našich podmínkách vnímána jako alternative satelitu.

....
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .