Nová televize přes kabelovou přípojku

Alternativou příjmu na běžnou anténu je kabelová televize. Tato platforma je v našich podmínkách poměrně rozšířená a rozvíjí se od první poloviny devadesátých let. Zpočátku byla kabelová televize v našich podmínkách vnímána jako alternativa satelitního příjmu a většina kabelových operátorů tehdy pouze kopírovala nabídku volných satelitních televizí. Nyní je však kabelová televize plnohodnotnou platformou, která nabízí divákům exkluzivní obsah.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Některé televize jsou dostupné exluzivně v rámci kabelovek

Kabeloví operátoři přenášejí některé stanice, jež jsou k dispozici exkluzivně pouze v rámci kabelové nabídky. Do této kategorie lze zařadit zejména lokální televize a infokanály, ale i některé exkluzivní sportovní stanice (například sportovní kanály v rámci O2 TV). Programová nabídka digitální kabelové televize je plně v kompetenci vlastníka sítě. Ten tudíž může nabídnout svým klientům exkluzivní a žánrově pestrou programovou nabídku.

Někteří operátoři nabízejí svým divákům i analogovou kabelovou televizi. Ta je určená zejména pro ty, kdo z nejrůznějších důvodů nechtějí přejít na digitální příjem. Analogovou televizi můžete sledovat na starších přijímačích a nepotřebujete k tomu ani set top box. Programová nabídka většiny poskytovatelů analogové televize je ale poměrně chudá, jelikož počet programových pozic je výrazně omezen.

Pokud chcete vysílat přes kabel, potřebujete k tomu licenci. Klíčová je zejména dohoda s kabelovým operátorem, jehož síť budete využívat.

Výhody a nevýhody kabelového vysílání

+ Možnost zpoplatněného vysílání
+ Silná divácká komunita
– Omezené pokrytí
– Nutnost dohody s větším počtem subjektů – operátorů kabelové televize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .