Jak skončil J.R. Ewing? Americký herec Larry Hagman v pátek zemřel

hagman-dallas-167Na komplikace spojeny s rakovinou zemřel v pátek americký herec Larry Hagman, slavný zejména díky roli „padoucha“ J.R. Ewinga ve světoznámé sérii Dallas, která se právě letos dočkala svého nejnovějšího pokračování. I přes zdravotní komplikace hrál svou oblíbenou roli v seriálu až do konce.

Třináct sezon Dallasu, J.R. ve všech dílech

Seriál Dallas měl 13 sezon a vysílal se v letech 1977-1990. V někdejším Československu ho vysílala federální televize těsně po sametové revoluci. Následně díky němu získala v prvních letech část popularity i televize Nova.

Hagman byl jediným hercem celého původního seriálu, který se objevil ve všech 357 dílech. Ve čtvrté sérii s ním tvůrci už nicméně nepočítali kvůli rostoucím finančním nárokům. I z tohoto důvodu se některé scény točily na dvakrát – s postavou J.R. Ewing i bez něj. Až po definitivním potvrzení nové smlouvy, která učinila Hagmana jedním z nejlépe placených televizních herců, se všechny scény mohly do seriálu finálně zakomponovat a J.R. se tak přece jen objevil v každé epizodě. Byť v některých případech to bylo jen na několik málo minut.

Následně se Larry Hagman objevil i v dalších projektech, které na Dallas přímo navazovaly. V roce 1980 si zahrál v pěti dílech spin-offu Knots Landing. Po ukončení seriálu Dallas se objevil i ve dvou následných filmech – J.R. se vrací v roce 1996 a Dallas: Válka Ewingů v roce 1998. I přes zdravotní problémy a diagnostikovanou rakovinu přijal Hagman nabídku zahrát si v obnoveném pokračování Dallasu, které se natáčelo loni.

Larry Hagman prožil většinu svého života v Texasu – narodil se 21. září 1931 ve Forth Worth, zemřel 23. listopadu 2012 v severním Dallasu, bylo mu 81 let.

dallas-675-1Promoplakát k aktuální sérii Dallas 2012.

hagman-dallas-675-1Larry Hagman alias J.R. Ewing v aktuální sérii Dallasu.

hagman-dallas-675-2J.R. Ewing se svou seriálovou manželkou Sue Ellen, kterou ztvárnila herečka Linda Gray.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,