Hlavní kanál hudební televize MTV přejde na širokoúhlý formát obrazu

Televizní vysílání s poměrem stran 16:9 je už několik let standardem a není tedy překvapivé, že se k přechodu na širokoúhlý formát odhodlala i nejtradičnější značka hudebního vysílání MTV. Přechod realizuje začátkem března.

mtv-logo-blue-651

Standardní rozlišení zůstává včetně původních přijímových parametrů

Hudební kanál MTV přejde v průběhu prvního březnového dne na vysílání v širokoúhlém formátu 16:9. Stanice provozovaná koncernem Viacom International Media Networks, kterou na českém trhu distribučně zastupuje společnost AXOCOM,v současnosti vysílá v poměru 4:3. Ten je vhodný pro starší CRT televize, které převažovaly v domácnostech ještě v roce 2012. V posledních letech jsou nahrazovány modernějšími přijímači vhodnými pro poměr stran 16:9 a podporujícími HD rozlišení obrazu.

K přechodu na poměr stran 16:9 dojde 1. března 2016 mezi jedenáctou hodinou dopolední a polednem. MTV bude i nadále u většiny partnerů vysílat ve standardním rozlišení. Zde je potřeba říct, že většina satelitních operátorů, kteří šíří několik stanic z rodiny MTV, by pro zařazení HD verzí stejně neměla k dispozici dostatek kapacity. Parametry pro ladění příjmu zůstávají nezměněny, satelitní přijímače bude však zapotřebí přenastavit, aby správně zobrazovaly nový formát.

Žánrové stanice MTV už v 16:9 vysílají

Ke stejné změně již dříve přistoupily kanály MTV Dance, MTV Rocks, MTV Live HD a MTV Hits, které spolu s původní stanicí MTV tvoří rodinu nejpopulárnější hudební televize světa.

MTV patří k hlavním průkopníkům nových trendů v televizní branži, o kterých pojednával například loňský obsáhlý průzkum Viacomu mezi mladou generací televizních diváků. Vyplynulo z něj například, že uživatelé dnes oproti minulosti používají ke sledování televize až šest různých typů zařízení, nebo že i přes dynamický rozvoj internetových zdrojů chtějí tři čtvrtiny dětí stále sledovat premiéry svých oblíbených pořadů na televizní obrazovce.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .