Herní pořad Game Page po 13 letech končí. Důvod? Je to „nonsens“!

gamepageTvůrci pořadu Game Page potvrdili, že poslední díl herního pořadu se na České televize odvysílá 30. června 2012. Po 13 letech pořad skončí. Tvůrcům nabízí vedení možnost inovovat produkt a vrátit jej v roce 2013. Jak zdůvodňuje vedení tento krok? „Specializovaný pořad pro počítačové hry je z hlediska veřejné služby kdekoliv v Evropě nonsens.

Programové vedení České televize nepočítá do podzimního programového schématu s pořadem Game Page, ten se po 13 letech odmlčí. Derniéra se koná v sobotu 30. června. „Přesný důvod jsme se doposud bohužel nedozvěděli a můžeme tedy jen spekulovat. Samozřejmě se budeme snažít rozhodnutí zvrátit, neboť se máme o co opřít (např. GP je nejúspěšnějším pořadem ČT na sociálních sítích), ale s velkou pravděpodobností jde o finální verdikt,“ uvedli tvůrci na profilu na Facebooku, profil má přes 90 tisíc fanoušků.

Tvůrci chtějí pokračovat na internetu

Profil na Facebooku nechce redakce ukončit a hledá alternativní možnosti, kde pořad vysílat či připravovat: „Každopádně tento profil ani redakce nekončí, uděláme vše, co bude v našich silách, aby pořad nezanikl – i kdyby měl běžet pouze na internetu. Proto zůstaňte s námi! Zároveň nám ale dovolte poděkovat vám za vaši přízeň, náměty a připomínky a vůbec vše, co jste pro nás dělali. Bez vás bychom nikdy nic nedokázali. DĚKUJEME!“ Na internetu, zejména na Facebooku, je už založeno několik profilů a petic. V současné době jich mají tvůrci k dispozici 1 300.

PSALI JSME: Časopis Premiere se loučí

Doplňme, že například časopis Premiere v tištěné podobě zaniknul v roce 2009. Ještě další rok ale redakce vydávala interenteovou verzi na internetu. Dnes již však žádná aktualizace neprobíhá a projekt zaniknul.

gamepage_studioStudio Game Page, zdroj: Česká televize

Specializovaný pořad pro počítačové hry je (…) nonsens

Vedení České televize si myslí, že tento pořad je „z hlediska veřejné služby kdekoliv v Evropě nonsens„. Formát navíc není slučitelný s novým směřováním programu ČT2, ten má projít od září výraznými změnami: „ČT2 se nově profiluje jako vzdělávací a kulturní program zaměřený na dokumenty, dramatickou tvorbu a publicistiku zaměřenou na společenská témata a alternativní zábavu.“ V době internetu se ČT domnívá, že se hry propagují a recenzují už samy a jinými cestami.

Z ARCHIVU: Jak vzdělává Česká televize? Od dějin až po Game Page

Proto chce ČT2 podporovat náročnější žánry jako je divadelní tvorba, opera, nezávislý film, nezávislý dokument: „To všechno jsou žánry, kde ČT jakožto veřejná služba hraje nezastupitelnou roli a dostává od tvůrců vizuálně televizní dílo. Je nám líto, ze pořad Game Page končí a věříme že si toto téma najde jiné mediální ztvárnění.“ uzavírá odpověď Česká televize.

V chatu České televize se objevil dotaz, proč tvůrci pořadu nebyli informováni. „(…) tvůrci pořadu obdrželi nabídky programového vedení ČT, které nabízí možnost další spolupráce na nových formátech, případně nové podobě pořadu „Game Page“ ve vysílání v roce 2013. O výsledcích této spolupráce budeme (…) informovat prostřednictvím televizních obrazovek, webových stránek ČT (…),“ dodává k tématu Česká televize.

SOUVISEJÍCÍ: Re-Play! se vrací, bude na Primě Cool

Těžko říci, zda se pořad Game Page hodí nebo nehodí do schématu České televize. Za celou dobu své existence vystřídal mnoho vysílacích časů (většinou sobota dopoledne, ale i večer ve všední dny) i stopáží (od 15 minut každý týden po 45 minut jednou za měsíc). Lze konstatovat, že jeho úroveň v posledních letech klesala. Tvůrci konkurenčního pořadu Re-PLAY (uvádí Prima Cool) naopak pořad z dnes již neexistující TV Public dokázali pozvednout k vyšší kvalitě a zaujmout řadu diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .