HBO Comedy ve východní Evropě končí. Přinese HBO 3 nové možnosti pro diváky?

Společnost HBO Europe uvede 21. března na trzích ve střední a východní Evropě nový kanál HBO 3. Ten nahradí zavedenou značku HBO Comedy. Komedie a smích však z vysílání nezmizí, pouze se ve větší míře přesunou na HBO 2.

Ilustrační foto - Shutterstock.com

Ilustrační foto – Shutterstock.com

Nový kanál po devíti letech, pouze jako náhrada za HBO Comedy

Tato významná změna v portfoliu přichází po devíti letech, kdy HBO uvedlo zmíněný kanál HBO Comedy. Je škoda, že s tím zároveň nepřichází rozšíření portfolia prémiových kanálů. To dnes čítá pět programů (HBO, HBO 2, HBO Comedy, Cinemax, Cinemax 2) a k tomu ještě HD verzi hlavního kanálu. Tak to zůstane i po následující změně.

Ve srovnání s domovským americkým trhem, kde HBO nabízí více než tucet lineralních specializovaných kanálů, ponechá v Evropě své portfolio tak jako doposud – pouze s malým rozdílem. Nový kanál HBO 3 se zaměří především na původní seriálovou produkci a HBO 2 se bude profilovat pro rodinu a děti. Právě sem se tedy přesunou nejen komedie, ale i další rodinné filmy, dětská tvorba a další pozitivně laděná díla.

Nizozemské HBO 3 se zaměřuje na akci a thriller, české bude seriálové

Zaměření hlavního kanálu HBO se změní do té míry, že se bude orientovat výhradně na hollywoodské filmy a na premiéry z vlastní i mezinárodní produkce. Nebude tedy diváky „obtěžovat“ opakovanou seriálovou produkcí, pokud mají náladu například na film. U HBO 2 lze předpokládat, že uspokojí dosavadní příznivce HBO Comedy. Filmy bude nabízet i HBO 3. Hlavním poutačem ale mají být právě seriály. To je rozdíl oproti holandskému trhu, kde se HBO 3 zaměřuje na akční filmy a thrillery.

Příznivci jiných žánrů, kteří neholdují komediím a rodinným filmům, budou muset hledat jiné cesty, jak shlédnout preferovaný obsah. HBO sice nabízí přístup k videotéce HBO On Demand, v tomto případě si ale musí divák svůj program sestavit sám. Pokud někdo preferuje kontinuální sledování a přepínání televize – tedy lineární televizní program – bude muset doufat, že ho něco zaujme na hlavním programu HBO nebo na Cinemaxu.

Americký trh nabízí i HBO pro ženy nebo hororový Cinemax

Přitom na domovském americkém trhu se skupina HBO dala i na cestu specializovaných stanic. Pro fanoušky různých žánrů nabízí například programy HBO Family, HBO Signature (zaměření na ženské publikum), HBO Zone (zaměření na publikum do 34 let – v nočních hodinách nabízí i erotické soft core filmy) nebo už zmíněné HBO Comedy.

Podobně široká je i nabídka stanic pod značkou Cinemax, případně Max. Sem patří kanály MoreMax (obdoba evropského Cinemax 2), ActionMax, ThrillerMax, MovieMax (pro publikum do 34 let) nebo OuterMax (žánry sci-fi, horror, fantasy).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .