HBO Comedy skončí v neděli, od pondělí startuje seriálový kanál HBO 3

Nový seriálový kanál z dílny americké HBO odstartuje v pondělí 21. března. Dostane název HBO 3. V nabídkách operátorů nahradí filmový program HBO Comedy. HBO 3 hned po startu uvede dosavadních pět sérií oceňovaného veledíla Hra o trůny.

Foto: fotobanka Thinkstock

Foto: fotobanka Thinkstock

Původní seriálová tvorba. Část prostoru i nadále vyplní filmy

Dalšími taháky mají být – minisérie Mildred Pierce s Kate Winsletovou, desetidílné válečné drama Bratrstvo neohrožených z produkce Stevena Spielberga a Toma Hankse, nový maďarský seriál Sladký život a druhá řada oceňované série Knick: Doktoři bez hranic.

HBO3 donedávna známý jako HBO Comedy, se nyní představí jako program obsahově zaměřený na původní seriálovou tvorbu HBO. Jeho nabídka kromě filmů uvede i všechny řady nedávných či kultovních seriálů americké HBO (například Řím, Sopránovi, Vincentův svět a další), stejně jako nejnovější seriály HBO Europe – Sladký život nebo Mamon.

HBO 3 se orientuje na seriály, HBO 2 na rodinu a v noci na těžší žánry

S výměnou programu HBO Comedy na HBO 3 dochází i k úpravě zaměření ostatních stanic Programy HBO, HBO2 a HBO3 poskytnou kompletní obsah HBO od americké, evropské i domácí originální produkce všech žánrů od dramat, komedií až po dokumenty.

Hlavní kanál HBO se bude i nadále zaměřovat na nejnovější hollywoodské tituly, premiéry nových HBO seriálů, dokumentární snímky a další prémiový obsah jako jsou koncerty a přenosy vyhlášení filmových cen. HBO 2 se zaměří na produkci pro celou rodinu a částečně tak nahradí kanál HBO Comedy. V denním vysílacím čase nabídne komediální, případně animované dětské filmy a seriály. Noční vysílání dá prostor těžším žánrům, jako jsou thrillery, dramata a horory.

Zaměření sesterských kanálů pod značkou Cinemax se nemění. Nabídku produktů od HBO doplňuje online služba HBO GO umožňující neomezený přístup k prestižnímu obsahu z HBO i Cinemaxu.

V Americe můžete sledovat i HBO pro ženy nebo Cinemax zaměřený na horory a fantasy

Na domovském americkém trhu se skupina HBO dala i na cestu specializovaných stanic. Pro fanoušky různých žánrů nabízí například programy HBO Family, HBO Signature (zaměření na ženské publikum), HBO Zone (zaměření na publikum do 34 let – v nočních hodinách nabízí i erotické soft core filmy) nebo už zmíněné HBO Comedy.

Podobně široká je i nabídka stanic pod značkou Cinemax, případně Max. Sem patří kanály MoreMax (obdoba evropského Cinemax 2), ActionMax, ThrillerMax, MovieMax (pro publikum do 34 let) nebo OuterMax (žánry sci-fi, horror, fantasy).

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .