Generální ředitel ČT Petr Dvořák byl vyzván k rezignaci

ceskatelevize_vratniceVčerejší zasedání Rady České televize se neslo v duchu osobní výzvy jednoho z členů vůči generálnímu řediteli Petru Dvořákovi. Radní Radek Mezuláník vyzval Dvořáka, aby zvážil své setrvání ve funkci. Dvořák následně vyzval člena rady, aby mu své výhrady předložil písemně a připraví k nim odpověď.

Mezi údajné Dvořákovy prohřešky podle Mezulánika patří předražená plánovaná rekonstrukce studia v Brně či nákladná modernizace ředitelovy kanceláře, kterou předtím modernizoval už předchůdce dnešního ředitele Jiří Janeček. Informovala o tom agentura ČTK. Nicméně Petr Dvořák opáčil, že zmíněná kritika od člena rady nemá racionální jádro. „Já sám za sebe vyzývám pana ředitele, aby se vážně zamyslel nad svým dalším setrváním ve funkci, protože já zatím vidím jenom škody, jak v oblasti ekonomické, tak programové i personální,“ řekl na zasedání Radek Mezuláník. Jeho kolegyně v Radě ČT Dana Eklová /mediálně známá i jako Makrlíková/ uvedla, že jí to připadá jako účelová kampaň.

Předseda rady Milan Uhde podobně jako Dvořák požádal Mezulánika, aby svou kritiku vypracoval písemně. Radní by se materiálem měli zabývat na jedné ze svých příštích schůzí. Informovala o tom agentura ČTK. Svou odpověď vůči výtkám radního České televize připraví i sám Petr Dvořák.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. nikelbac

    Jo souhlasím s p. Mezuláníkem. Dvořák byl průšvih už od začátku, sám jsem se divil, že tam toho ocasa mohl někdo dosadit. A na to mi platíme ty jejich slavný tv poplatky aby si mistr Dvořák mohl dávat předražené zakázky na svou novou kancelář. Na druhou stranu mě to nepřekvapuje, takhle to funguje u nás ve státě všude, bohužel :-(

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .