Generální ředitel České televize Jiří Janeček rezignoval

janecekmalyDlouholetý generální ředitel České televize Jiří Janeček před několika minutami oznámil, že skončí ve funkci ze zdravotních důvodů k 31. srpnu. Rada ČT zanedlouho vyhlásí konkurz na nového šéfa Kavčích hor. Bez řádného ředitele tak zanedlouho budou Česká televize i Český rozhlas.

K 31. srpnu se hodlám vzdát funkce generálního ředitele České televize, k tomu mě vedou zdravotní důvody,“ oznámil Janeček na zasedání Rady České televize. Jako první o chystané rezignaci informoval server Parlamentnílisty.cz, kterému to krátce po poledni potvrdil zdroj přímo z televize. Tato informace se následně potvrdila. „Janeček se chystá rezignovat ze zdravotních důvodů. Dostal totiž výsledky rozborů svého zdravotního stavu,“ uvedl web Parlamentnílisty.cz s tím, že zprávy byly pro Janečka zřejmě velmi závažné.

Když Janeček Radě ČT sdělil svůj záměr, byli členové rady podle webu evidentně zaskočeni. „Považuji toto sdělení za překvapivé, nicméně seriozní,“ konstatoval pak šéf rady Jiří Baumruk.

Janeček vedl Českou televizi od roku 2003. Rada ČT ho původně zvolila s cílem upokojit napjaté vztahy vedení televize se zaměstnanci a odboráři. Sám Janeček byl jednou z vůdčích osobností tzv. vánoční televizní krize, kterou provázela stávka celé zpravodajské redakce a významné části zaměstnanců na protest proti netransparentní volbě tehdejšího generálního ředitele Jiřího Hodače. Pozdější generální ředitel Jiří Janeček se nicméně ke své minulosti „vzbouřence“ nehlásil a později byl rovněž terčem kritiky různých skupin kvůli neprůhlednému fungování některých tvůrčích složek a netransparentnímu financování produkce pořadů v televizi.

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. Jose

      V ČSSR se vždy odcházelo ze zdravotních důvodů. A staří komunisté si to ještě pamatují a ač je 20 let po revoluci, říkám, že jejich chování se nezměnilo ani o chlup.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .