freeSAT chystá změny v nabídce. Dva programy nahradí jedním

Satelitní služba freeSAT ke konci měsíce vyřadí programy Comedy Central Extra a CBS Reality. Náhradou bude dětský kanál Nick Jr. s českou lokalizací. Za zmínku stojí fakt, že CBS Reality se postupně stahuje z nabídek operátorů.

Diváci mohou jednoduše vyměnit kabelobou televizi za satelit. Ilustrační foto Shutterstock.com

Diváci mohou jednoduše vyměnit kabelobou televizi za satelit. Ilustrační foto Shutterstock.com

Možným vysvětlením je cenová optimalizace programové nabídky

O chystaném vyřazení obou stanic informoval web Parabola.cz. Program Comedy Central Extra končí působení na českém trhu, aby neubíral sledovanost volně placené sesterské stanici Prima Comedy Central. U CBS Reality platforma důvod vyřazení neuvedla. Nabízí se možné vysvětlení cenové optimalizace programové nabídky, jelikož freeSAT je jedním z nejlevnějších satelitních operátorů na českém trhu.

CBS Reality původně vysílala pod názvem Reality TV, případně Zone Reality. Značku CBS do svého názvu přidala poté, co se rozběhla obsahová spolupráce s přední americkou televizní sítí. Díky tomu se do vysílání této stanice dostaly zajímavé krimi dokumenty série 48 Hours a některé další pořady z USA.

Většina operátorů nabízí CBS Reality ve vyšších balíčcích

Zájem operátorů ale postupně ochladl. CBS Reality dnes nemá v nabídce O2 TV ani Skylink. Někteří další operátoři – například UPC, DIGI TV, Flix nebo Kuki – jej mají v balíčcích za příplatek. FreeSAT byl jednou z mála služeb, která nabízela tento program i v nižších placených nabídkách.

FreeSAT má sice v nabídce ještě program ID Xtra, ten se však zaměřuje pouze na krimi a vyšetřování. CBS Reality má mnohem širší programový záběr pokrývající žánr dokumentární reality, kde kriminální případy jsou pouze jednou z mnoha součástí programu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .