Fond kinematografie dostane mimořádnou dotaci ve výši 50 milionů korun

filmmalyFond pro podporu české kinematografie dostane mimořádný příspěvek 50 milionů Kč od Ministerstva financí ČR. Dotace souvisí s tím, že fondu letos chybějí prostředky, jelikož veřejnoprávní Česká televize už nemůže distribuovat své výnosy z reklamy a komerční televize začnou přispívat až v příštím roce.

Rada fondu kinematografie na svých dvou letošních zasedáních nemohla udílet podporu filmovým projektům, protože namísto obvyklých přibližně 200 milionů měl na celý rok k dispozici dosud jen deset milionů korun, uvedla agentura ČTK. Fond nicméně i tak podpořil několik děl symbolickými částkami s tím, že ty mohou být dále navýšeny podle finančních možností.

Komerční televize mají podle platné legislativy povinnost přispívat do fondu na základě svých reklamních příjmů už za letošní rok. Přesná výše příspěvků ale bude známa až podle výročních zpráv a ekonomických výsledků televizí za letošní rok. První peníze se tak do fondu dostanou až v roce 2013. Výpadek příjmů fondu se Ministerstvo financí rozhodlo řešit společně s Ministerstvem kultury právě jednorázovou dotací ve výši padesáti milionů korun.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .