FITES vyzývá k udržení původní podoby Českého lva

cesky-lev-167Filmový a televizní svaz v otevřené výzvě oslovil Filmovou akademii a producenta Petra Vachlera s nabídkou ke zprostředkování dohody ohledně zachování filmových cen Český lev. Ty hodlá Česká filmová a televizní akademie od příštího roku organizovat pod novou značkou, jelikož už nechce spolupracovat s producentem Petrem Vachlerem a nedohodla se na odkoupení původní značky Český lev.

Členové výkonného výboru sdružení FITES – Filmový a televizní svaz – apelují na filmovou akademii i Petra Vachlera s cílem najít společnou řeč a zachovat udělování filmových cen právě pod značkou Českého lva, která má dvacetiletou tradici. Právě kredit této značky je neocenitelnou hodnotou pro samotné filmaře.

Toto ocenění přináší držitelům i jejich spolupracovníkům kredit pro další práci a to nejen mezi filmaři samotnými, ale je důležité i navenek pro získání financí pro investice do dalších filmů. Ocenění Český lev je uznávaným kreditem pro možnost grantových podpor nejen doma, ale i u zahraničních fondů,“ upozorňují v otevřené výzvě členové výkonného výboru sdružení FITES Martin Vadas a Jaroslav Černý.

Český lev si svůj kredit budoval mnoho let a byla to právě vzájemná spolupráce filmových akademiků a producenta Petra Vachlera, která přinesla filmařům tuto prestižní cenu. Proto sdružení FITES vyzývá obě strany, aby našly společnou řeč a nabízí jim roli zprostředkovatele. „Udržte vytvořené hodnoty pro filmařskou komunitu,“ zní hlavní poselství otevřené výzvy ze strany Českého filmového a televizního svazu.

cesky-lev-petr-vachler-675Český lev v rukou tvůrce a producenta filmových cen Petra Vachlera. Foto – Kinobox.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,