FilmEuropeChannel míří do CS Linku, lze očekávat i další změny

cs_link_noveSatelitní platforma CS Link se v dohledné době rozšíří o filmový kanál FilmEuropeChannel, který provozuje stejnojmenná společnost slovenského podnikatele Ivana Hronce. Serveru RadioTV to potvrdil sám Hronec s tím, že konkretní datum zatím nebylo stanoveno. CS Link nedávno zrušil nabídku individuálních předplacených programů ale ponechal možnost sestavení vlastního programového balíčku.

Míra konkurence se Skylinkem se bude snižovat

Změny souvisí s majetkovým propojením obou doposud konkurenčních poskytovatelů satelitní televize – platforem Skylink a CS Link. Majitel CS Linku totiž nedávno akvizoval i Skylink a postupně hodlá přibližovat nabídky obou platforem i jejich obchodní politiku. Zatím obě platformy fungují zcela samostatně a mají odlišnou programovou nabídku – Skylink ji má nesrovnatelně širší a poskytuje svým abonentům i balíček 15 placených HD kanálů. Naproti tomu CS Link prakticky nemá HD nabídku a ve srovnání se Skylinkem nabízí exkluzivně pouze Primu Family v HD, ale nemá HD verzi slovenské Markízy ani prémiového kanálu HBO. Skylink ještě k tomu exkluzivně nabízí i balíčky zmíněné společnosti Film Europe – hudební kanál Muzika CS, filmové Kino CS, dokumentární Doku CS a kanál nejnovější vlajkovou loď skupiny – FilmEuropeChannel.

film-europe-channel-675Grafika FilmEuropeChannel, foto: Film Europe Media Company

Individuální předplatné končí, divákům se nevyplácelo

CS Link ale měl donedávna měl určitou konkurenční výhodu spočívající v možnosti individuálního předplacení téměř kteréhokoliv kanálu z nabídky a to zcela samostatně. Jednotková cena ale byla pro koncového uživatele natolik neatraktivní, že pokud jde nestáli pouze o jeden konkrétní placený program, pak už bylo výhodnější si pořídit celý balíček. I z tohoto důvodu přistoupil majitel platformy ke zrušení individuálního předplatného (s výjimkou Novy sport a CS Filmu), ale ponechal možnost předplatit si šest vybraných programů za zvýhodněnou cenu, která je o několik desítek korun nižší než nejširší placená nabídka. V nabídce je i jsou i nadále výběrové balíčky MIX, SPORT a DOKUMENTY, které lze pořídit ještě levněji než nabídku Mých 6.

nova_sportNovu Sport si ještě můžete v CS Linku objednat samostatně.

Očekává se harmonizace programové nabídky

V horizontu několika měsíců lze očekávat i výraznější harmonizaci programových nabídek CS Linku a Skylinku. Zatím je ale budoucnost obou značek otevřená a oba operátoři zatím nerozhodli o tom, jakým způsobem se budou sbližovat. Jisté je, že společná programová nabídka není otázkou nejbližších dvou či tří měsíců a pokud má tedy satelitní divák zájem o programy z druhé platformy, bude si muset prozatím zakoupit i druhou přístupovou kartu nebo vyčkat až do doby než se programové nabídky přizpůsobí.

FilmEuropeChannel se zatím prosazuje pouze na Slovensku

Pokud jde o zmiňovaný FilmEuropeChannel, ten je momentálně v nabídce pouze menší části operátorů. Kromě Skylinku ho můžou sledovat i diváci MagioSat od Slovak Telekomu a jedná se o zařazení do nabídek freeSAT (by UPC Direct) a Digi TV. Šéf společnosti Film Europe Ivan Hronec ale nedokázal prozatím říct konkrétní datum, kdy by se jeho kanál mohl v některé z dalších platforem objevit. Jisté je, že tento bezesporu zajímavý program zaměřený na evropskou kinematografii se prosazuje zatím pouze na Slovensku. Cílem je dostat se i do skandinávských zemí a na část trhů západní Evropy. Jistým oříškem ale bude distribuce a autorská práva.

Kanál FilmEurope totiž vysílá všechny filmy v původním znění s titulky a nemůže tedy použít stejnou mutaci pro všechny trhy. Ivan Hronec už dříve avizoval, že hodlá pro každý trh produkovat samostatný stream s konkrétní nabídkou pro daný trh.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,