Film Europe i letos drží práva k filmu, který získal Zlatou palmu v Cannes, přinášíme ukázku

Filmový festival v Cannes uzavřel další kapitolu. Zlatou palmu si odnáší snímek Winter Sleep režiséra Nuri Bilge Ceylana, Jury Prize získal film Adieu au Langage a cenu pro Nejlepší scénář obdržel film Leviathan.

cannes-film-festival-651-noperex

Do českých a slovenských kin uvede všechny zmíněné snímky, stejně jako další účastníky canneské soutěže, mediální společnost Film Europe, která mimo jiné provozuje i Film Europe Movie Channel dostupný například v rámci platformy Skylink.

Z loňského ročníku si Zlatou palmu odvážel snímek Život Adèle, který zaujal porotu svou kontroverzností, silným tématem a přesvědčivými hereckými výkony. Tento film následně společnost Film Europe distribuovala do českých a slovenských kin. Zajímavé je, že i letos měl šéf Film Europe Ivan Hronec štěstí vyjednat pro svou společnost na snímek Winter Sleep, který následně uspěl. Film Europe totiž získala práva na letošního vítěze Zlaté palmy ještě před tím, než film toto prestižní ocenění získal.

Děkuji festivalu v Cannes, že nachází, prezentuje a oceňuje nekompromisně filmovou kvalitu. Film jsme stopovali několik měsíců a kontrakt jsme podepsali před pár dny. Děkuji divákům v Čechách a na Slovensku za podporu, kterou nám umožňují jít do rizika a kupovat vítěze Cannes dříve, než tuto cenu dostanou,“ uvedl Ivan Hronec.

Festivalová porota udělila cenu Jury Prize filmovému bardovi Jeanu-Lucu Godardovi za jeho snímek Adieu au Langage (Goodbye to Language). Originalitu a neotřelý humor filmu Leviathan ocenila porota cenou pro Nejlepší scénář.

Zajímavostí je délka oceněných filmů. Winter Sleep (v originále Kis Uykusu) má 196 minut, snímek Leviathan má rovněž nadprůměrných 140 minut. Podrobnosti o nasazení jednotlivých snímků na českém a slovenském trhu budou známy v nejbližších týdnech.

Trailer – Winter Sleep

Leviathan

Adieu au langage

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .