Film Europe Channel zahájil provoz, u Skylinku za 50 Kč

filmeurope_perexVe čtvrtek 17. listopadu úderem 20. hodiny odstartoval v České a Slovenské republice nový kanál zaměřený čistě na evropskou filmovou tvorbou. Film Europe Channel je už nyní dostupný na kartách Skylink typu Irdeto, resp. Irdeto ICE a je zařazen do programové nabídky buď jako samostatný prémiový program, nebo jako součást balíčků. Dostupný je i pro platformu Magio a on-demand.

Film Europe: Důkladně programujeme

Jak už jsme informovali fanoušky RadioTV.cz na sociálních sítích Facebook a Google+, ve čtvrtek odstartoval nový Film Europe Channel. Má ambici postupně expandovat do dalších krajin, společnost Film Europe jej prezentovala na tiskové konferenci v pátek: „Existuje několik televizí, které se jmenují podobně jako naše, ale rozhodně neprogramují tak důkladně a vyváženě evropské filmy v takovémto složení. Myslím si, že toto je hlavní důvod a prvek, proč tento projekt v čase, kdy vznikal jako idea, byl v podstatě prodán do jiný teritorií,“ řekl na tiskové konferenci Ivan Hronec, generální ředitel Film Europe Media Company.

radiotv_face_n05

Nová stanice Film Europe Channel nechce nabízet jen filmy z Velké Británie, Francie, Itálie, Polska či Ruska, vsadit chce rovněž na kvalitní filmovou tvorbu z menších zemí jako je Portugalsko, Dánsko, Litva a jiné stáy. Dle generálního ředitele lze počítat až s 50 krajinami co se týče geografické Evropy. Ročně se má na obrazovkách objevit až 500 filmů, nyní disponuje společnost 470 tituly a dalších 100 je v jednání. Šéfkou akvizic a prodeje se stala Zuzana Aichová, která přichází ze slovenské TV Joj, kde zastávala post manažerky akvizic.

AKTUÁLNĚ: Filmbox Extra od prosince pod názvem Filmbox Plus

České a slovenské filmy se ovšem do programové nabídky Film Europe Channel dostanou jen v minimálním počtu, jednat se bude výhradně o tituly s mezinárodním oceněním. Za vizuální podobou nového programu stojí grafické studio Oreo. Oficiální weobvé stránky hledejte na http://www.filmeuropechannel.eu/.

Film Europe – promo spot

Nový evropský kanál v nabídce Skylink či Magio Sat

Satelitní operátor Skylink zařazuje prémiový program Film Europe Channel za měsíční poplatek 50 Kč (resp. 2€), získat jej lze i jako součást balíčku Film Europe + CS TV nebo Komplet. Mají-li zákazníci předplacený balíček CS TV, mohou uhradit předplatné vyšší služby minimálně na jeden měsíc a platbu označit specifickým symbolem vyšší služby a variabilním symbolem (posledních 10 čísel dekódovací karty).

DOPORUČUJEME: Platforma Skylink mění majitele, bude ve skupině s CS Linkem

Na Slovensku šíří stanici zatím jen Skylink a společnost Telekom prostřednictvím IPTV služby Magio a satelitní služby Magio Sat. S operátorem UPC, Orangem či Digi TV jednání zatím probíhají.

Z ARCHIVU: Satelitní a kabelové společnosti nabízí nové balíčky a služby

Program Film Europe Channel vysílá celých 24 hodin v původním znění s titulky, program je ovšem vysílán v kompresním formátu MPEG-4, pro jeho příjem je tudíž nutný HD přijímač. Technické parametry nové stanice jsou Astra 23,5°E, na frekvenci 12 109 MHz s horizontální polarizací (norma: DVB-S2/8PSK pilot ON, SR: 27 500, FEC: 3/4). Ačkoli vysílá stanice zatím jen v SD, vysoké rozlišení na sebe nemá nechat dlouho čekat.

radiotv_googleplus_01

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: