Fibingerová a Makrlíková se do Rady ČT nevrátí, šanci má Petr Žantovský nebo Martin Doktor

ceska-televize-ct-chodba-plachta-651

Poslanecký volební výbor vybral finalisty volby nových členů Rady České televize. V předvýběru nicméně nefigurují někdejší místopředsedkyně televizní rady Dana Makrlíková a Helena Fibingerová, šanci má Petr Žantovský nebo olympionik Martin Doktor.

Nynější zasedání mělo za cíl připravit užší výběr pro finální volbu, která proběhne v druhé polovině května. O místo v televizní radě mělo zájem 53 lidí, poslanci nakonec vybrali 15, z nichž v květnu vyberou pět členů kontrolního orgánu veřejnoprávní televize.

Mezi kandidáty jsou nynější členové Rady České televize Jaroslav Dědič a Jiří Kratochvíl, někdejší předseda Rady České televize Jan Mrzena, známý televizní manažer Nikolaj Savický, někdejší člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a bývalý majitel rádia Etno/Color Petr Žantovský nebo úspěšný olympionik Martin Doktor.

Do užšího výběru se překvapivě nedostaly dvě dlouholeté členky a místopředsedkyně televizní rady Dana Makrlíková a Helena Fibingerová. Finální volba pěti nových členů rady se uskuteční 19. května.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .