Fero Fenič ředitelem ČT nebude, nejvíce hlasů má Petr Dvořák

dvorak_velke

Rada České televize dnes hledá pět kandidátů na post nového generálního ředitele Kavčích hor. Jiří Janeček rezignoval na svůj post 31. srpna 2011 ze zdravotních důvodů. Ze 36 přihlášených postoupili 34 kandidáti do dnešního kola. Rada ČT dnes hledá pět kandidátů, kteří postoupí do závěrečného kola 21. září 2011. Fero Fenič se do užšího výběru nedostal, největší podporu má zatím Petr Dvořák, bývalý generální ředitel TV Nova.

Proběhlo první kolo volby

Radní již za sebou mají první kolo dnešní volby. Jak dopadly výsledky hlasování? Bez většího překvapení dosáhnul nejlepšího výsledku bývalý generální ředitel TV Nova pan Petr Dvořák. Větších překvapení jsme se nedočkali. Zde je kompletní hlasování.

Roman Bradáč 7 hlasů
Petr Dvořák 12 hlasů
Fero Fenič 3 hlasy
Jiří Franc 1 hlas
Hynek Chudárek 8 hlasů
Michal Klíma 5 hlasů
Alena Müllerová 3 hlasy
Petr Soukup 4 hlasy
Jan Svoboda 7 hlasů
Milan Šíma 4 hlasy
Radomír Šimek 8 hlasů
Jana Škopková 4 hlasy
Jiří Uher 2 hlasy
Martin Vada 2 hlasy
Jan Vávra 2 hlasy
Jan Vít 1 hlas.

Ostatní kandidáti nezískali od radních ani jeden hlas. Dodejme, že radních je 15. Kandidáti Dvořák, Chudárek a Šimek postupují do další volby automaticky, z tria pánů Bradáč, Svoboda a Klíma se nyní vybírají dva do finálové pětice. Postoupí vždy ten, kdo má aspoň 8 hlasů.

Server Česká pozice informoval o tom, jak dopadne dnešní výběr, mělo jít o pětici: Bradáče, Dvořák, Fenič, Chudárek a Šimek. Nakonec tomu tak úplně tedy není.

Druhé kolo dnešní volby

V druhém kole radní dali největší počet hlasů Janu Svobodovi (11 hlasů) a Romanu Bradáčovi (10 hlasů). Michal Klíma se šesti hlasy do pětice kandidátů nakonec nepostoupí.

Jan Svoboda byl ovšem málem vyloučen z dnešní volby kvůli nesrovnalostem se vzděláním, nakonec se však vše vysvětluje: „Předseda Uhde informuje o nesrovnalostech v podkladech jednoho z hodně propíraných kandidátů Jana Svobody, bývalého šéfa marketingu televize Prima a později Dopravního podniku Praha. Podle Uhdeho šlo o dokončené vysokoškolské vzdělání. Svoboda zůstává právoplatným kandidátem, oznamuje Uhde,“ doplňuje server Mediář.cz. Milan Uhde vyzval kandidáta k tomu, aby srovanl svůj diplom se zahraniční soukromé univerzita na některé z českých vysokých škol. Rada ČT nakonec uznala, že požadavek by byl v rozporu se zadávacím řízením a přihlášku nevyřadila.

Do volby o nového generálního ředitele České televize postupují Petr Dvořák (bývalý generální ředitel TV Nova), Hynek Chudárek (do konce srpna 2011 působil na postu výkonného ředitele TV Óčko, na funkci kvůli volbě do ČT rezignoval), Radomír Šimek (prezident Česko-německé obchodní a průmyslové komory), Jan Svoboda (bývalý marketingový ředitel TV Prima, později Dopravní podniku Praha) a Roman Bradáč (výkonný ředitel ČT24).

Využito on-line zpravodajství serveru Mediář.cz.

Jak bude probíhat volba 21. září?

Ve středu 21. září od 12:00 proběhne konkurz, veřejné slyšení pětice finalistů začně o 30 minut později. Každý kandidát bude mít 10 minut na svůj projev a dalších 30 minut mohou radní klást své dotazy. Volba proběhne tajně a radní budou moci dát hlas dvěma z pěti uchazečů. Do druhého kola postoupí dva kandidáti s největším počtem hlasů (resp. více, pokud dostanou někteří kandidáti shodný počet hlasů), ve finále budou moci radní udělit jediný hlas.

Nebude-li nikdo zvolen, proběhne druhé kolo volby. Pokud ani tehdy nebude znám nový ředitel, proběhne třetí kolo. V případě dalšího neúspěchu, nastane technická přestávka a poté se bude volba opakovat, přičemž v každém kole vypadne kandidát s nejnižším počtem hlasů.

DOPORUČUJEME:
Česká televize se vzdaluje ideálnímu stavu

KANDIDÁTSKÉ PROJEKTY PODROBNĚ:
Rada ČT zveřejnila 30 z 32 projektů
ČT1 zpravodajská, ČT4 na životní styl – projekty na ředitele ČT
Rada ČT zveřejnila již 22 kandidátské projekty potenciálních ředitelů České televize
Jiří Janeček končí, kandidáti už zveřejňují projekty

JINÝ POHLED NA VOLBU ŘEDITELE ČT:
Hrubky a nesmysly v projektech potenciálních ředitelů České televize

Autor článku:

Komentáře (5)

 1. Lada73

  Petr Dvořák nebude špatná volba, líbí se mi myšlenka ČT3. Ale chápu kritiky, kteří si myslí, že dětský kanál by šel udělat dopoledne třeba na Dvojce, kde mají stejně jenom reprízy.
  Ani Hynek Chudárek by nebyl krokem vedle. O Romanu Bradáčovi moc nevím. Obavy má ale z Radomíra Šimka, abych se díval na pořady ve vietnamském, ruském nebo čínském znění, fakt ne.

  1. Ivo Rottenberg

   Mě se zase líbí, že NOVA bude mít sestřičku – veřejnoprávní televizi:-)))

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Zatím to vypadá na pana Dvořáka, jeho projev před Radou velmi profesionální. Rovněž pan Chudárek, ale i pan Svoboda dokázali své kvality.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .