Fanda vysílá sex a sport, a je zdarma!

fandaGLOSA – Když Martin Kindernay před deseti lety zakládal Galaxii sport, lákal nové diváky na první hudebně-sportovní kanál. Nova po deseti letech tento nápad vylepšila a láká diváky na „sexuálně-sportovní“ program Fanda. Pokud to byl záměr, Nově můžeme poblahopřát. Diváci vnímají Fandu právě tak.

Minulý týden se mi nechtěně povedlo odposlechnout dva rozhovory čtyř lidí. Ti se nezávisle na sobě bavili o novém kanálu skupiny Nova. Co tedy Fanda nabízí podle diváků, kteří zatím neměli možnost vidět toto vysílání? Zjednodušeně jde o „sex a sport“ a navíc je to zdarma. Teď už dokonce Fandu naladíte i na běžnou anténu. „Musíš si to naladit. Vysílají tam jen sex a sport,“ znělo doporučení jednoho. „Vážně? A fakt se zq to nic neplatí?“ ptal se zvídavě druhý. Podobný rozhovor vedla později i jiná dvojice lidí. Mimochodem, nešlo o žádné „týpky“ v pubertě, ale pány v letech.

Nutno dodat, že ani jeden z těchto diváků vysílání Fandy ve skutečnosti neviděl, pouze o něm slyšel. Jinak by asi nadšení nebylo tak velké. Toho sexu ve vysílání zas tak moc není, a pokud jde o sport, není to nic, co by na trhu už nebylo. Přiznávám ale, že počtem plánovaných přenosů z domácích soutěží Fanda celkem příjemně překvapil. Jde svým způsobem o „light verzi“ Novy sport a možný příjem přes DVB-T je třešničkou na dortu, jež činí tento kanál mnohem atraktivnějším.

Sex a sport – může si nová televize pro muže přát lepší image? Nový program vnímají diváci atraktivně, nicméně to se může změnit, až si ho poprvé naladí. Pokud využívají satelit nebo kabelovou televizi tak Fanda jim nenabídne nic, co by už neznali. V rámci DVB-T ale přináší velice zajímavé osvěžení a to i bez nutnosti nákladných seriálových nebo filmových akvizicí.

Když Prima rozbíhala velice zajímavý kanál pro muže Prima Cool, investovala do programu stovky milionů korun. Nova si určitě vystačí s menšími investicemi, její Fanda ale nemusí být z hlediska atraktivnosti pro diváka o nic horší.

nova_sportNova vytvořila konkurenci „sama sobě“. Ilustrační foto – archiv RadioTV

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,