Fanda uvede první přenos NHL v rámci neplaceného vysílání

fandaTelevize Nova se rozhodla odvysílat první přenos hokejové NHL i v rámci neplaceného terestrického vysílání. V noci z neděle na pondělí odvysílá FANDA utkání týmů Dallas Stars a Calgary Flames, jehož hlavní hvězdou bude Jaromír Jágr. Potvrdil to šéf Nova sport a Fanda TV Marek Kindernay.

Kindernay tak plní svůj slib a malou část přenosů zařazuje vedle Nova sport i do vysílání Fanda TV. Kanadsko-americká NHL byla přitom v minulosti doménou placených nebo prémiových kanálů. V devadesátých letech se v neplacené terestrické televizi – zejména ve vysílání TV Nova – objevoval pouze zápas hvězd nebo finálová série play-off o Stanley Cup.

Koncem devadesátých let získala vysílací práva regionální televize Galaxie, která vysílala přibližně 70 přenosů za sezonu a vydrželo ji to několik let. Stoupající popularity NHL u diváků se snažila využít i kabelová společnost UPC a její dceřiná společnost UPC Sport, která v roce 2000 spustila prémiový kanál Sport1. Jedním z hlavních taháků byly i přenosy NHL. UPC Sport ale zakoupila i práva k mnoha dalším soutěžím a exkluzivním přenosům.

Konkurenční televize několikanásobně přeplácela a tak se atraktivní sportovní přenosy několik měsíců objevovaly jen v rámci prémiového vysílání, za které museli diváci platit několik stokorun měsíčně. Projekt Sport1 ale po roce zkrachoval a přenosy z NHL následně získala nově vzniklá televize Galaxie sport, která se později zařadila do portfolia Novy a dnes vysílá pod značkou Nova sport.

fanda

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,