Fanda od poloviny prosince nasadí českou premiéru StarGate: Universe

sg_universe

Až uvidíte v programových průvodcích slovní spojení „Hvězdná brána: Hluboký vesmír„, vězte, že se jedná o český název série „Stargate Universe„. Vůbec poprvé v české premiéře na neplaceném kanálu jej uvidí diváci televize Fanda, která spadá do rodiny programů televize Nova. Premiéru bude mít první díl seriálu ve středu 12. prosince v osvědčeném čase 18:20, v programovém schématu tudíž nahradí poslední díl série Hvězdná brána: Atlantis.

Dlouho očekávaná česká premiéra seriálu Stargate: Universe je tady. Od středy 12. prosince jej budou moci sledovat diváci kanálu skupiny Nova – Fanda. V programovém schématu dostane místo každý všední den v 18:20, repríza bude mít svůj prostor vždy následující den okolo poledne. V programových průvodcích musí fanoušci této světoznámé série hledat název „Hvězdná brána: Hluboký vesmír“.

Hrstka pozemšťanů v ohrožení života projde branou, aby nalezla útočiště na lodi Antiků, miliardy světelných let od domova, kde zůstane uvězněna. Dochází jídlo, voda i kyslík a začíná boj o holý život. Podaří se lidem přežít na tajemné lodi a dostat se někdy zpátky na Zemi?“ Tak praví anonce televize Fanda na českou premiéru.

SOUVISEJÍCÍ: Seriály: Stargate je nejdelší sci-fi

Kanadsko-americký seriál z roku 2009 tak volně naváže na sérii „Stargate: Atlantis“ (Hvězdný vesmír: Atlantida). „Hvězdná brána: Hluboký vesmír“ se dočkala pouze dvou řad po 20 epizodách, bohužel příznivci této série musí počítat s tím, že děj posledního 40. dílu není zcela uzavřený. SyFy, televize vysílající tuto sérii, oznámila v roce 2010, že třetí řada nebude natočena.

Původně tak tvůrci počítali s natočením filmu, který by příběhy hlavních hrdinů uzavřel. Nakonec však kvůli nedostatku času pro jiné aktivity výkonný producent Brad Wright upozornil, že od záměru natočení filmu upouští. Přesto si tato série získala u tuzemských diváků značné ohlasy, částečně pro temnější atmosféru jednotlivých epizod. Původní sérii Hvězdné brány vysílá každý den konkurenční Prima COOL, v čase 17:35 s ní slaví úspěchy.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .