FAN BASE letos fanouškům seriálu Star Trek přiveze hned dva herce

robertoveUž prvního června bude pražské kino BIO OKO svědkem třetí akce, v jejímž názvu se objevuje slovo WARP. Internetový obchod FAN BASE, on-line komunita CZ Kontinuum a FKM Events letos přivezou fanouškům kultovního vědecko-fantastického seriálu Star Trek: Vesmírná loď Voyager hned dva jejich oblíbené herce, osobně se tak mohou setkat se zdravotnickým hologramem a pilotem poručíkem Tomem Parisem. Chybět nebude ani možnost nechat se vyfotit s oběma herci, či se zúčastnit autogramiády. Deset majitelů zlatých vstupenek pak s oběma herci povečeří.

Dva herci ze Star Treku

V září roku 2011 přivezl FAN BASE do Prahy první velkou hvězdu seriálu Star Trek, nebyl jí nikdo jiný než herečka Kate Mulgrew (kapitán Kathryn Janewayová, Star Trek: Vesmírná loď Voyager). A hned první ročník akce „WARP“ sklidil u fanoušků velmi kladné ohlasy.

O rok později zavítal do Prahy americký herec Connor Trinneer, za svými fanoušky se vydal do prostředí více než výmluvného – do Planetária Praha. Trinneer totiž ztvárnil šéfinženýra Tripa v seriálu Star Trek: Enterprise nebo mimozemšťana Michaela v seriálu Hvězdná brána: Atlantis. Na programu byly “Q&A” (tedy otázky a odpovědi), zájemci měli příležitost nechat se s hvězdou vyfotit a získat autogram.

Zdravotnický hologram a pilot Voyageru v Praze

Velkou výzvou je pro pořadatele letošní rok, jelikož na akci „WARP 03“ se představí hned dva herci ze seriálu Star Trek: Vesmírná loď Voyager, který od první dubna letošního roku uvádí denně okolo 17:40 Prima COOL, ta v minulosti odvysílala další série Star Trek (Enterprise a Nová generace). Eliška Vyhnánková, PR manažerka akce, říká, že třetí akce v pořadí je pro celý tým velkou výzvou. „Po úspěšných akcích s Kate Mulgrew a Connorem Trinneerem jsme se rozhodli přivézt rovnou dva herce ze seriálu Star Trek. Chceme zjistit, zda jsou čeští fanoušci připraveni na akce většího rozsahu.

FOTOREPORTÁŽ: Kate Mulgrew sklidila v Praze ovace, zapůsobil na ni hlavně Terezín

Předběžné zprávy mluví v prospěch této akce, neboť nejdražší vstupenka GOLD je k mání úplně poslední, ta opravňuje držitele k večeři s oběma herci (součástí jsou autogramy, fotografie s herci, tričko a dílčí pozornosti). Prvním hostem bude Robert Duncan McNeill ztvárnil poručíka Thomase Parise, údajně „nejlepšího pilota Hvězdné flotily“. V seriálu byl velkým milovníkem žen, to však pouze do doby než se oženil s B’Elannou Torres, poloviční Klingonkou.

Zatímco Robert Duncan McNeill je v Praze poprvé, Robert Picardo již Prahu navštívil a letos ji chce ukázat i své dceři. „Vzpomíná hlavně na bohoslužbu v Týnském chrámu,“ říká pro RadioTV.cz Eliška Vyhnánková. V seriálu Star Trek ztvárnil holoprogram, který pomáhá lékařům Hvězdné flotily. Nedávno byl Holodoktor fanoušky oceněn dokonce jako nejlepší doktor ze všech sérií seriálu Star Trek a porazil tak i nesmrtelného doktora McCoye z původní série ze šedesátých let. Čeští diváci ho mohou ale znát i ze seriálu Hvězdná brána a Hvězdná brána: Atlantida. O Robertu Picardovi je mimo jiné známo, že velmi dobře zpívá. Což například ukázal též v sitcomu Sabrina, mladá čarodějnice.

katevpraze_podiumHlavní hvězda dne – herečka Kate Mulgrew. Foto: RadioTV

Ze života obou herců…

Robert Duncan McNeill se narodil 9. listopadu 1964 v Severní Karolíně. Americký herec, producent a režisér se po ukončení střední školy přestěhoval do New Yorku, kde se zapsal na prestižní Juilliard School, kde strávil dva roky studiem obchodu. „Jeho první zkušenost s telelevizí byla role Charlie Brenta v populárním dramatu ABC All My Children. Poté co odešel z tohoto seriálu, si Robert, nebo Robbie jak ho přezdívají, vyzkoušel i divadelní prkna. A to rovnou na Broadwayi. Dostal roli Stephena Sondheima v muzikálu Into the Woods,“ představuje Eliška Vyhnánková herce Roberta Duncana McNeilla. Diváci mohli Roberta vidět v seriálech jako je například Mrtvá Zóna, To je vražda, napsala, Mrtví jako já či Krajní meze. Jeho největší role ale přišla právě v roce 1995, kdy byl obsazen do seriálu Star Trek: Voyager. V něm zůstal celých sedm řad v roli poručíka Toma Parise.

SOUVISEJÍCÍ: Šéf inženýr Charles „Trip” Tucker ze seriálu Star Trek přijede do Prahy

Režisérské umění ukázal na epizodách seriálů Dawsonův svět, Mrtví jako já nebo Star Trek: Enterprise. V současné době se aktivně podílí na populárním špionážním seriálu Chuck jako režisér a výkonný producent. Robert Duncan McNeill je ženatý s Carol Seder se kterou má tři děti (Taylor, Kyle a Carter Jay). Ve volném čase ve věnuje divadelní skupině pro děti Reel Play Productions, kterou sám založil.

radiotv_face_n05

Robert Picardo se narodil 27. října 1953 ve Philadelphii ve státě Pennsylvania. „Po ukončení střední školy začal studovat lékařskou přípravku na Yale University. V této době získal roli v muzikálu Leonarda Bernsteina Mass. V roce 1974 ukončil studium s titulem bakaláře a získal angažmá ve Square Professional Theater Workshop (jeho kolegou byl např. Kevin Bacon),“ doplňuje biografii herce Eliška Vyhnánková. „Z jeho divadelních let jmenujme např. hru The Primary English Class vedle Diane Keaton (1976), hlavní roli v broadwayském hitu, komedii Gemini s Dannym Aiellem (1977) nebo hru Tribute, kde hrál po boku Jacka Lemmona (1978). S touto hrou se dostal do Los Angeles, kde se rozhodl, že si vyzkouší také práci ve filmu a v televizi.

Za roli Mr. Cutlipa v seriálu The Wonder Years (Báječná léta) byl nominován na cenu Emmy. Za vynikající výkon v této roli a za roli vojenského lékaře dr. Dicka Richarda v seriálu China Beach získal Viewers For Quality Television Founder’s Award (Cenu diváků pro tvůrce kvalitních televizních pořadů). U nás jsme ho mohli vidět například ve filmech Bílá míle, Vnitřní vesmír nebo Gremlins 2 a v hostujících rolích v seriálech Právo v L.A., Frasier, Sedm dní, Ally McBeal, Krajní meze nebo Pohotovost. „V roce 1995 pak získal roli Pohotovostního lékařského hologramu v seriálu Star Trek: Voyager a později si zahrál ve všech třech seriálech Hvězdné brány postavu Richarda Woolseyho. Robert Picardo žije v Los Angeles s manželkou Lindou a dvěma dcerami.

robertove_velkeRobert Picardo a Robert Duncan McNeill se uvidí s fanoušky už v červnu

Robertové se sejdou s fanoušky v kině BIO OKO

Pražské kino BIO OKO bude svědkem setkání obou herců s nejen českými fanoušky už prvního června 2013. Jak už bylo řečeno, návštěvníci se zúčastní focení, autogramiády a pro držitele GOLD vstupenek i večeře s oběma herci (herec Robert Duncan McNeill potvrdil účast na večeři minulý týden, ačkoli původně měla akce proběhnout je s Robertem Picardem). Podrobné informace o vstupenkách najdou zájemci na stránkách akce www.starsinprague.cz.

Redakce RadioTV.cz se akce i v letošním roce akce účastní a přinese vám z ní reportáž. Rádi bychom vám též přinesli rozhovor s oběma herci, máte-li jakékoli dotazy, prosíme pošlete nám je. Děkujeme.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .