Faktor strachu se vrátí 12. 12., na premiéru se chystá kontroverzní animák

041_usa_logo

PŘEHLED SLEDOVANOSTI UVNITŘ – Americká stanice NBC potvrdila, že se do vysílání vrátí reality-show Faktor strachu, který rovněž znají diváci české stanice Prima Cool. Úplně první díl animovaného seriálu Allen Gregory, ten ovšem ještě před samotným uvedením vyvolává kontroverzi. No a v neposlední řadě už několik seriálů padlo a to teprve po odvysílání jen několika málo dílů.

NBC potvrdila pokračování Faktoru strachu

Fear Factor, u nás vysílá Prima Cool pod názvem „Faktor strachu“, se vrátí v pondělí 12. prosince. V tento den stanice nasadí nové díly populární reality-show, obnovení se dočká po pětileté pauzy. Soutěžící budou opět čelit svým nejhorším strachům a obavám. Zcela nové epizody slibují napínavější úlohy, v tiskové zprávě NBC uvádí jako příklad „Towering Inferno“ (v překladu skleněné peklo“) či „Helicopter TNT Crash“.

DOPORUČUJEME: Faktor strachu obnoven, sedmá speciální série s původním moderátorem

Nové výzvy jsou umožněny díky pokročilejší technologii. Moderátorem bude opět Joe Rogan. Během jednotlivých večerů se můžeme těšit opět na čtyři dvoučlenné týmy (manželé, členové rodiny, spolupracovníci, přátelé a jiní). Hlavní výhrou formátu společnosti Endemol bude opět 50 tisíc dolarů.

Self-promotion: Casting Fear Factor

Kontroverzní sitcom Allen Gregory si odbude premiéru

V neděli 30. října se premiéry dočká zcela nový animovaný seriál Allen Gregory, kontroverzní projekt vyvolává negativní ohlasy už nyní. Hlavní postavou je sedmiletý Allen Gregory, jehož vychovávají otec Richard s partnerem Jeremy. Allen ovšem vyniká nesmírnou inteligencí. Jelikož nastává ekonomická recese, sedmiletý obchodník je nucen navštěvovat základní školu. Kvůli své dospělé povaze však velmi těžko „zapadá“ do kolektivu dětí. Proti seriálu se ovšem bouří několik skupin, které požadují stažení z programu.

Self-promotion: Allen Gregory (FOX)

Rušení seriálů začíná, skončily už 4 projekty

Na stanici ABC došlo ke zrušení prvního seriálu – Charlie’s Angels, odvysílány byly pouhé čtyři epizody a projekt končí. Show vznikla k 35. výročí premiéry původní show. Například poslední díl ze 13. října zhlédlo pouhých 1,71 milionu při podílu na trhu 4%, share je tak o více než 2% nižší než je týdenní průměr, sledovanost dosahuje 50% týdenního průměru. Na kahánku má i projekt Pan Am, o jeho osudu není ovšem rozhodnuto.

AMERIKA.40: Detektivka na motivy příběhů bratří Grimmů startuje

NBC již zrušila Playboy Club, o tom jsme vás informovali minulý týden. Oficiálně končí také novinka Free Agents (epizoda z konce září měla sledovanost 1,31 milionu a share 3%), po čtyřech epizodách nebude pokračovat příběh o životě dvou lidí ze světa PR.

No a rušení nekončí, oficiálně ukončila stanice CBS nový sitcom How To Be a Gentleman. Zatímco premiéra přinesla stanici 3,55 milionu a share 8%, poslední díl jen 0,92 milionu a podíl pouhá 2%. Sitcom vyprávěl o osudech fejetonisty, který se snaží změnit od základů svůj život, pomáhat mu má nový kamarád – majitel fitness centra.

cancelled

Sledovanost: Sport zamíchal výsledky, stálice bojují

How I Met Your Mother (Prima Cool: Jak jsem poznal vaši matku) v pondělí zaujala 5,13 milionu diváků při podílu na trhu 11%, ve srovnání s minulým týdnem se sice jedná o pokles 13%, ten byl ovšem způsoben sportovním přenosem na stanici FOX. Po jeho skončení následovalo na stanici FOX pokračování seriálu Terra Nova, aktuální díl zhlédlo 3,42 milionu při share 6%. ABC zdatně konkurovala pořady Dancing with the Stars (ČT1: Star Dance) se sledovaností 4,08 milionu a share 8% a Castle (Prima: Castle na zabití).

V úterý měl premiéru sitcomu Last Man Standing na ABC, v hlavní roli se představil Tim Allen (známý zejména ze seriálu Kutil Tim). Historicky první díl zhlédlo 4,60 milionu při podílu na trhu 10%. Výsledek je lepší o 9% ve srovnání s minulým rokem, kdy v tomto časovém slotu startovala premiéra seriálu No Ordinary Family (TV JOJ: Rodinka Úžasných). V tento den byl nejsledovanější seriál CBS s názvem NCIS (TV Nova: Námořní vyšetřovací služba), vidělo jej 5,13 milionu při podílu na trhu 11%.

Čtvrteční X Factor na stanici FOX klesnul od minulého týdne o 10% na sledovanost 4,73 milionu (share 10%). Silnou konkurencí mu byla CBS s The Big Bang Theory (Prima Cool: Teorie velkého třesku), nový díl vidělo 5,79 milionu (share 14%). Nedělní nasazení X Factoru znamenalo výsledek spíše průměrný – 4,47 milionu a podíl na trhu 8%.

041_usa_kolaceKoláče sledovanosti za 40. týden.

041_usa_top20TOP 20 nejsledovanějších pořadů uplynulého týdne.

Zdroj informací:
– žebříček TOP 20 nejsledovanějších pořadů a grafy sledovanosti sestavuje server RadioTV podle denních výstupů tvbythenumbers.com
– průzkum sledovanosti provádí The Nielsen Company
– Informace uvedeném v tomto článku se snaží pokrýt přehled nejzajímavějších a nejdůležitějších událostí uplynulého týdne, stejně jako poskytnout informace o novinkách.
– Uváděné hodnoty jsou pouze informativní, nejsou proto vždy garantované.
– Umístil-li se nějaký pořad v žebříčku TOP20 vícekrát, je uvedena pouze ta část s největším počtem diváků. V tabulce TOP20 neuvádíme sportovní pořady.
– Není-li uvedeno jinak, číslo uvedená v textové části vyjadřují data pro kategorii 18-49 let.

SHARE značí podíl na trhu (tedy počet diváků v procentech ze všech, kteří sledují televizi), RATING udává, kolik procent ze všech majitelů televizní přístrojů se dívalo na daný pořad. Maximální počet diváků je 131,49 milionů, čili rating například 10,3% znamená, že se na daný pořad dívalo 13,54 milionu diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: