Dokumenty, věštění i telenovely. Nové televize RELAX a Rebel odstartovaly

relax-tv-167V noci na dnešek, tedy dne 9. září 2013, odstartovaly dvě nové televize skupiny Pohoda – RELAX a Rebel. Původní televize Pohoda se tak rozdělila na dva kanály. Stanice RELAX nabídne dokumenty, věštění i telenovely. Sesterská televize Rebel se soustředí pouze na rockové pořady a koncerty. Podívejme se teď podrobněji na programovou nabídku obou televizí, kterou provozovatel zpřístupnil až po půlnoci.

Relax nabídne cestopisné dokumenty, věštění i telenovely

Jako první vám tak můžeme zprostředkovat náhled do programové nabídky televize RELAX, která bude kombinovat dosavadní magazíny z bývalé stanice Pohoda. Z programu zmizí rockové vsuvky – ty se přesunuly právě na TV Rebel – a zůstanou v něm komerční a magazínové pořady, televizní věštění a tři profilové pořady.

Tím prvním je telenovela Divoký anděl, která bude mít prostor ve vysílání celkem 4x denně. Jde o vůbec první seriálovou akvizici ze zahraničí, následovat mají i další telenovely. Divoký anděl s Nataliou Oreiro bude mít prostor v odpoledním vysílání (cca 14:20, a 19:30 hod.), reprízy jsou umístěny v nočním a ranním bloku (2:15 a 8:20 hod.).

Další dva profilové pořady už budou z vlastní produkce. Jak jsme již informovali, televize Relax vzkřísí baviče Jiřího Krampola a Petra Novotného. První jmenovaný bude pokračovat ve svém formátu Nikdo není dokonalý pod názvem Krampo voloviny každou sobotu od 20:10. Petr Novotný bude mít pořad Novotný za humny – vysílací čas je stanoven na neděli 19:45, tedy v době hlavních zpravodajských bloků jak České televize, tak Novy s Primou. Na televizi Relax se přesouvá i řada magazínů z programu TV Pohoda. Teď už navíc divákovi nehrozí, že by narazil na rockové bloky – ty budou exkluzivně ve vysílání sesterské televize Rebel.

relax-krampovoloviny-675Známý pořad Jiřího Krampola uvede televize RELAX každou sobotu večer pod názvem Krampo voloviny. Foto: Miloš Schmiedberger pro TV Relax

Regionální zprávy pětkrát denně, věštění přes pět hodin

Na Relaxu zůstává i regionální zpravodajství. To dostane prostor v pěti blocích o délce 15-20 minut, tedy přibližně devadesát minut denně. Mnohem větší sebezapření ale budou diváci potřebovat v případě placených věšteckých pořadů. Bloky nazvané Vědmy radí dostanou celkově prostor přes pět hodin denně. V denním vysílání půjde o bloky od 10:55 do 12:00 a 12:15 – 14:20 hod. Večer si budete moci nechat určit svůj osud od 22:55 až do pozdních nočních hodin.

Sečteno a podtrženo, nové programové prvky – tedy věštění a telenovela Divoký Anděl zaberou přes devět hodin vysílacího času denně. Můžeme jen doufat, že vedení televize po několika týdnech vysílání najde zajímavější a smysluplnější programovou výplň.

relax-novotny-krampol-675Petr Novotný bude mít každou neděli na Relaxu pořad Novotný za humny. Konkurovat bude přímo zpravodajským relacím Novy, Primy a České televize. Foto: Miloš Schmiedberger pro TV Relax

Televize Rebel bude jen o rocku

Pokud vám na Relaxu chybí původní rockové pořady TV Pohoda, můžete si už nyní naladit novou televizi Rebel. Ta vysílá ve stejných sítích jako někdejší TV Pohoda a dnešní TV Relax. Na televizi Rebel se přesunuly veškeré hudební pořady včetně koncertů. Kromě rockových klipů by měla nová televize nabídnout i motorkářský magazín, pořad o autech nebo rockové zprávy.

Součástí nově zřízené skupiny Pohoda je i hudební televize Retro. Ta už několik let na trhu působí, až nyní se však začlenila do větší mediální skupiny. V jejím programu nelze čekat výraznější změny. V červnu prošla radikálními změnami image a nyní bude ve své aktuální podobě doplňovat dvě další stanice – Relax a Rebel.

Autor článku:

Komentáře (2)

 1. Adam Wolf

  V červnu prošla radikálními změnami image…
  … to tak radikálními, že již tuto stanici nesleduji a sledují ve větší míře stanici konkurenční – bez rušivých informačních pruhů a jiných kravin, které výrazně zhoršovali visuální dojem s vysílaných videoklipů.
  Zajisté se to dalo udělat „šetrněji“ (třeba rotačním páskem v dolní části obrazu, než tlustým svislým pruhem zakrývajícím 1/4 videoklipu)…. Učiněné BARBARSTVÍ !!! :-/

  1. juko

   Mluvíte mi z duše, i když šířku toho informačního pruhu si v Retro nezvolili náhodou :-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .