Dokumentární kanál KINOSVĚT už vysílá i na satelitu celodenně

Program KINOSVĚT byl doposud na satelitu dostupný jen v rámci dvouhodinového vysílacího okna. Dnes dopoledne ale spustil plnohodnotné celodenní vysílání a je dostupný všem klientům platformy Skylink s aktivní kartou.

kino-svet-651

Dostupný v nejnižší placené nabídce Digital

Podmínkou příjmu je tedy pravidelné placení servisního poplatku nebo předplatné některé z vyšších programových nabídek. Samotný kanál KINOSVĚT je však dostupný v té nejlevnější programové nabídce. Tato nabídka obsahuje všechny základní české a slovenské programy.

Díky Skylinku a nabídce Digital se KINOSVĚT rázem dostává do téměř dvou miliónů českých domácností, které, dnes už většinově, vsadily na satelitní příjem televizního signálu. A myslím, že je svým programem příjemně překvapí,“ říká Leoš Pohl, jednatel Československé filmové společnosti, která dokumentární kanál provozuje.

Pro příjem potřebujete set top box s podporou HD

KINOSVĚT vysílá ve standardu MPEG4 ve standardním rozlišení. Znamená to, že pro příjem potřebujete set top box s podporou MPEG4, tedy prakticky jakýkoliv box podporující i HD příjem. Provozovatel platformy Skylink totiž využívá úspornější standard vysílání, díky čemuž může do své služby zařadit víc programů, ale pouze za cenu toho, že část starších přijímačů toto vysílání nezobrazí.

Program televize KINOSVĚT se zaměřuje především na tajemství a záhady, počínaje pořady předních českých lovců záhad S. Motla, A. Vašíčka, O. Dvořáka a I. Mackerleho a konče podobnými dokumentárními sériemi především z USA. Své místo mají dále dokumenty o katastrofách a přírodních živlech a silně zastoupeny jsou i kriminalistické dokumenty, například nejslavnější případy FBI z posledních desetiletí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: