Dočkáme se nové televize KUTIL TV? Získala licenci a je v pokročilé fázi příprav

Společnost S&P Broadcasting pokročila s přípravou svého nového tematického kanálu KUTIL TV. Pokud tuto televizi skutečně spustí, může být zajímavým doplňkem nabídky kabelových a satelitních operátorů.

kutil-tv-651

Kutil TV sice získala licenci až v minulém týdnu, společnost S&P Broadcasting ale koncept představila ještě v březnu společně projekty MUDR TV a Trhák TV a zpravodajskou televizí Z24. Nakonec však tato společnost nespustila prozatím žádný z plánovaných programů a pokračuje v provozu svých dvou stanic Mňam a MŇAU, které původně koupila od firmy CE Media.

Původně avizovala, že televize Mňam a MŇAU budou pouze v placených nabídkách, nakonec je díky terestrickému vysílání zpřístupnila bezplatně většímu počtu diváků.

Nová televize KUTIL by však měla být určena pro placené nabídky. Skupina S&P pro tento účel vytvořila několik projektů, z nichž si mohou operátoři vybrat. S televizí pro kutily může být konkurencí nadnárodního programu Spektrum Home. Avizuje „dílnu, zahradu či garáž až k divákům na obrazovku a dá expertní rady, tipy a triky pro všechny kutily.“

Kutil TV byla v chystaném portfoliu úzce tematických televizních stanic jasnou volbou. Na základě průzkumů i aktuálních online trendů jsou DIY projekty extrémně oblíbené. Pro diváky máme již i první tvář kanálu, pravého kutila, Pepu Libického. Kutil TV v budoucnu mediálně pokryje oblast televizního vysílání, internetového vysílání i tištěných médií,“ říká Pal Milkovics, CEO společnosti S&P Broadcasting.

Zařazení nové televize do svých nabídek zatím nepotvrdil žádný operátor. Sama společnost neuvedla přesný termín startu. Vysílací zákon ji v tomto případě stanovuje lhůtu jeden rok. Společnost může zahájit vysílání kdykoliv v průběhu následujících 12 měsíců.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .