Do poslední Superdebaty před volbami pozve Česká televize deset celostátních lídrů

Seriál čtrnácti předvolebních debat, které Česká televize vysílala od poloviny září, završí v předvečer voleb do Poslanecké Sněmovny Parlamentu ČR poslední debata s názvem „Superdebata: Poslední slovo“.

ceska-televize-ct-chodba-plachta-651

Superdebata souběžně na dvou programech České televize

Superdebata: Poslední slovo“, kterou diváky provede Václav Moravec, se bude vysílat ve čtvrtek 19. října od 21:30 do 23:30 hodin přímým přenosem z pražského Kongresového centra, a to souběžně na programech ČT1 a ČT24. Na základě výsledků průzkumu budou pozváni lídři deseti stran a hnutí, konkrétně ANO 2011, ČSSD, ODS, Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura, Piráti, KSČM, TOP 09, Starostové a nezávislí (STAN), KDU-ČSL a Zelení. Jestliže se pozvaný celostátní lídr pořadu nezúčastní, jeho místo zůstane prázdné.

Česká televize chce přinést divákům co nejširší škálu politických postojů a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů, a proto se v takto společensky významné době rozhodla posunout původně plánovaný čas vysílání závěrečné předvolební debaty tak, aby umožnila účast všem lídrům politických stran a hnutí, kteří se v aktuálním celostátním reprezentativním průzkumu volebního potenciálu umístili na prvním až desátém místě,“ uvádí ve zprávě pro média tisková mluvčí České televize Karolína Blinková.

V rámci Superdebaty dostanou prostor i další zástupci pozvaných stran a hnutí, a to prostřednictvím on-line zóny. Přímo v prostorách Kongresového centra budou odpovídat na dotazy diváků, které bude možné klást na webové stránce www.superdebata.cz. Odpovědi bude Česká televize zveřejňovat v přímém přenosu. Rozhovory s aktéry v on-line zóně povede moderátorka Zuzana Tvarůžková.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .