Dnes startuje Leo TV, v UPC zatím nebude

radiotv-archiv42Dnešním dnem by měl začít vysílat první český hardcore kanál Leo TV. Tento program bude možno sledovat od desáté večerní do šesté hodiny ranní zpočátku především na satelitu a v kabelovkách. Pro satelitní diváky by měl působit jako prémiový kanál, kdežto kabelové společnosti ho můžou zařadit i do základní nebo rozšířené nabídky. Kromě Leo TV měl vzniknout i další erotický kanál EROX TV, ten ale zatím nedostal licenci.

Příznivci erotiky se dnes můžou těšit na vůbec první kanál, který bude vyrábět a vysílat programy přímo pro český trh. Vydavatel erotických magazínů na čele s časopisem Leo spouští vysílání LEO TV. Nová televize by se od stávající nabídky erotických a hardcore programů měla odlišovat zejména vlastním obsahem pro český trh, živým vysíláním i interaktivitou s diváky. Provoz televize již dnes zabezpečuje několik desítek lidí, provozovatel ale ještě hledá nové lidi na obsazení pozic souvisejících ze zabezpečením vysílání.

Zatím není jasné, přes jaké cesty se Leo TV dostane k divákům. Abonenti satelitní služby CS Link by měli být první, kdo její vysílání uvidí. Právě na satelitu by měla nová televize fungovat jako prémiová služba. Jisté je, že v pátek večer Leo TV nenaladí abonenti kabelového operátora UPC. Podle informací, které přinesl deník E15, se jednání o zařazení Leo TV do nabídky tohoto operátora jen začnou.

Technické řešení studia pro Leo TV dodala společnost CrossPoint Technologies. Podle informací, které serveru RadioTV v tiskové zprávě poskytl Kamil Obluk, zvláštností programu Leo TV bude jeho vysoká míra interaktivity, ať již textové jako například SMS a chat či hlasové – telefonáty do živého vysílání. Diváci by tak měli mít možnost komunikovat s dívkami na obrazovce prostřednictvím dostupných platforem.

Co může takovýto nový kanál nabídnout v porovnaní ze zavedenou konkurencí Hustler TV, Blue Hustler nebo XXX X-treme? Mohla by mu pomoct především již zmíněná interaktivita případně původní český obsah. V konkurenci dalších zejména satelitních a internetových televizí to však bude mít velmi náročné, protože konzumenti se můžou dostat k produktům s erotickou a hardcore tematikou podstatně volněji jako v minulosti a výběr se neustále rozšiřuje.

Předností u Leo TV ale může být to , že se k divákům dostane v rámci rozšířené nabídky kabelových společností, a ne jako samostatně placený prémiový kanál. Kabeloví operátoři totiž dnes v převážné míře šíří jen softerotický kanál Blue Hustler. Jedině satelitní platforma Digi TV jde dál a do své nabídky zařadila i hardcore kanál Private spice bez dalšího příplatku.

Zařazení podobného programu do dostupné rozšířené nabídky by mohlo být nejen lákadlem pro diváky ale i pro potenciální inzerenty, kteří by mohli dostat své reklamní spoty k většímu počtu lidí. A právě reklama má být jedním ze třech pilířů financování nové televize.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .