Diváci si stěžují na Primu Cool za nezvládnutý závěr fotbalového přenosu z Plzně

Plzeňští fotbalisti včera předvedli neuvěřitelný závěr zápasu Ligy mistrů, kdy otočili průběh utkání s CSKA Moskva a vybojovali si postup do vyřazovacích bojů Evropské ligy. Prima Cool ale závěr přenosu dle diváků zkazila.

champions-league-ilust-651

Takové jsou dojmy diskutujících na internetu. Jedna ze stížností dorazila i do redakce RadioTV.cz. Divák si v ní stěžuje na fakt, že Prima Cool nenabídla divákům závěrečné loučení plzeňských fotbalistů s trenérem Pavlem Vrbou ani nezprostředkovala dojmy z tohoto okamžiku v přímém přenosu. Místo toho operativně zařadila reklamu a následně studio s Liborem Boučkem. Diváci se cítí ochuzeni tím, že neměli možnost prožít emotivní dění po zápase. Stěžují si především v diskusních fórech.

Raději ani nekupujte sportovní práva, odkazuje Primě nespokojený divák

Pokud nedokážete operativně reagovat při sportovních přenosech na vzniklé situace, kdy po neuvěřitelném závěru dosáhne český tým výrazného evropského úspěch a televizní divák by rád vychutnal atmosféru na stadionu alespoň na dálku v přímém přenosu – nekupujte vysílací práva na sportovní přenosy. Váš velice necitlivý a neprofesionální přenos znemožnil tv divákům být při tom a podělit se s fanoušky na stadionu o radost a rozloučení Plzně s jejich trenérem – Pavlem Vrbou,“ napsal Jan Švec, jeden z nespokojených diváků, do redakce serveru RadioTV.cz.

V podobném duchu se nesli i další reakce v různých diskusních fórech. Prima Cool skutečně přerušila přenos záhy po závěrečném hvizdu. Zařazení reklamního bloku je z tohoto pohledu pochopitelné. Televize však měla rozhodně udělat víc pro to, aby divákům zprostředkovala následné pozápasové dění.

Komerční televize podceňují zápasový servis

I tento příklad ilustruje, jak zdejší komerční televize přistupují k sportovním přenosům. Předzápasový a pozápasový servis se týká především rozhovorů s aktéry ve studiu, případně několika málo krátkých vstupů ze stadionu. Jakmile se však v zápase vyskytne nečekaná událost – nebo nečekaný závěr – domácí režie neumí pohotově reagovat, ani promptně zařadit další vysílání nebo analýzy. Přitom Prima Cool je kanál pro muže, jemuž by zvýšený zájem diváků o pozápasové dění z komerčního hlediska prospěl. Jiná situace by byla, pokud by Prima vysílala tento přenos na svém hlavním programu.

Světlou výjimkou z hlediska komplexního pokrytí sportovních přenosů je Česká televize se svým kanálem ČT sport, který nemá v předzápasovém ani pozápasovém servisu u nás konkurenci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .