Díky Olympiádě roste zájem o zemský příjem programů ve vysokém rozlišení

ct-sport-studio-651

Společnost Progress Digital, která ve svých sítích šíří vysílání programů ČTsport HD a ČT2 HD tvrdí, že až 40 procent servisních firem zaznamenalo výrazný nárůst zájmu o vysílání České televize ve vysokém rozlišení.

Dalších 27 procent servisních firem očekává zvýšený zájem diváků v následujících dvou týdnech. Vyplývá to z telefonického průzkumu, který si zadala přímo společnost Progress Digital podnikatele Radima Pařízka. Právě tato společnost je druhým technickým operátorem tzv. veřejnoprávního multiplexu, jehož druhou část provozuje vedle Českých Radiokomunikací.

Nejvyšší zájem diváků zaznamenaly servisní firmy v Praze a Jihomoravském kraji. A důvodem má být právě přítomnost Olympiády na dvou kanálech ČT, jejichž  HD vysílání přijímatelné na běžnou anténu realizuje právě společnost Progress Digital.

Ve většině případů stačí pro naladění těchto programů spustit automatické ladění na televizním přijímači. Občas je zapotřebí i mírné doladění přijímací antény, v ojedinělých případech pořízení druhé přijímací antény. Odezva servisních techniků v našem průzkumu ukazuje, že diváci mají o sportovní přenosy ve vysoké kvalitě zájem a aktivně se zajímají o to, jak je mohou naladit,“ řekl Radim Pařízek, jednatel společnosti Progress Digital.

Dle jednoho z průzkumů je vybavenost českých domácností HD televizními přijímači na úrovni přibližně 47 procent. To však neznamená, že dané domácnosti skutečně sledují programy v HD kvalitě. Praktickou zkušenost s HD příjmem přes různé platformy mají přibližně dvě třetiny vlastníků HD přijímačů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .