Digi sport se rozvíjí, spustí několik nových sportovních programů

digisport-new-167Dva nové sportovní kanály na českém trhu a dokonce až čtyři na tom slovenském, takové jsou plány sportovní stanice Digi sport, která významně rozšíří portfolio dostupných stanic na obou trzích. Nové programy vznikají v Bratislavě a měl by je zastřešovat telekomunikační operátor Slovak Telekom, který převezme slovenskou Digi TV, jakmile to regulační úřady povolí.

Platforma Digi TV tuto novinku potvrdila, společnost Slovak Telekom to prozatím nechala bez komentáře. Jako první informoval o plánech Digi TV odborný web Živé.sk. Podle něj by měly nové kanály odstartovat do konce léta. Spuštění nových kanálů může souviset s tím, že slovenskou platformu Digi TV převezme Slovak Telekom. I když zatím transakce není finálně schválená, společnost Digi TV by se ke spuštění čtyř sportovních programů nemohla odhodlat bez zázemí silného investora.

Nové sportovní kanály Digi sport doplní už tak bohaté portfolio sportovních stanic na českém a slovenském trhu. V současné době mají kabeloví operátoři a satelitní platformy v nabídce přes 10 sportovních programů, z nichž minimálně osm přímo produkuje televizní přenosy z českých a slovenských soutěží. Nové kanály ale budou zřejmě k dispozici pouze u některých operátorů.

Například kanál Digi sport je dostupný exkluzivně v platformě Digi TV a totéž by mělo platit i o dalších stanicích této značky. Slovak Sport TV 2 bude dostupný exkluzivně pouze u Slovak Telekomu a je pravděpodobné, že se později nabídky Digi TV a Telekomu srovnají. Pokud jde o český trh, tam lze program Slovak Sport 2 očekávat i v nabídce platformy O2 TV.

Kompletní nabídka českých a slovenských sportovních kanálů ale nebude dostupná prakticky v žádné platformě a divák si tak bude muset vybrat operátora dle svých programových preferencí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: