Daniela Drtinová v online rozhovoru mluví o produkci volně šířeného video obsahu

Odcházející moderátorka publicistických pořadů ČT Daniela Drtinová dnes v on-line rozhovoru potvrdila, že se svým někdejším týmem jedná o produkci volně šířeného video obsahu. Na scéně by tak mohl přibýt kvalitní publicistický pořad.

daniela-drtinova-651

Server Lidovky.cz dnes zorganizoval on-line rozhovor s Danielou Drtinovou, která ohlásila odchod z České televize. Kromě ní odchází i Martin Veselovský a původní tým pořadů Události, komentáře opustili i editoři. Zároveň však tento tým hledá nové společné možnosti uplatnění. Daniela Drtinová potvrdila, že další cestou může být produkce video obsahu pro některý větší mediální dům.

Odcházející moderátoři by mohli vysílat na internetu

Rádi bychom zůstali pohromadě s tím původním týmem a tudy se ubírá moje další rozhodování. Ještě nevíme, kde budeme, jednáme o tom. Jde nám o produkci kvalitního, volně šířeného video obsahu na internetu a chtěli bychom se stát dodavateli takového video obsahu. Možnosti spolupráce se teď teprve vyvíjejí, mělo by ale jít o spolupráci dvou samostatných subjektů. Zatím ale na stole nic nemáme,“ řekla Drtinová dnes v odpovědi na jednu z čtenářských otázek.

Odběratelem podobného obsahu by mohl být například vydavatelský dům Economia. Šéf vydavatele Hospodářských novin, Aktuálně.cz a dalších titulů Kamil Čermák ale nemusí nutně souhlasit s bezplatně přístupným obsahem, tak jak to naznačila Daniela Drtinová. Produkce publicistického pořadu podobného Událostem, komentářím, by totiž byla finančně poměrně náročná, a nemusela by se vyplatit jen z prodeje reklamy.

Drtinová neopouští ČT jen pro pracovní vytíženost

Drtinová rovněž upřesnila důvody svého odchodu z České televize. Nešlo jen o celkové časové a pracovní vytížení, ale rovněž o rozdílnost názorů na fungování média veřejné služby. „Myslím, že z mých postojů v posledních měsících bylo znát, že mám odlišný pohled na to, jak se má plnit poslání veřejné televizní služby, než jaký má nebo měla část vedení,“ dodala Daniela Drtinová.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .