Další SuperStar na obzoru. Nova s Markízou chystají čtvrtou řadu společné pěvecké soutěže

superstar-651

Přibližně za rok se diváci setkají se čtvrtou řadou „federální“ pěvecké soutěže SuperStar. Ve vysílání televize Nova se objeví na podzim 2015, přičemž i tentokrát půjde o koprodukci se slovenskou Markízou.

Na obou trzích půjde o celkovou sedmou řadu soutěže, přičemž první tři ročníky se vysílaly samostatně. Čtvrtý a pátý ročník se v médiích objevil pod značkou Česko Slovenská SuperStar, šestý ročník se už vysílal pod zkráceným názvem SuperStar. Práva pro český trh drží od roku 2004 jenom Nova, její první řadu vyhrála Aneta Langerová. Poslední finálový večer sledovalo rekordních 3,34 milionu diváků. Na Slovensku vysílala první dvě řady veřejnoprávní Slovenská televize, která chtěla tímto formátem podpořit vnímání značky u mladých lidí.

Markíza původně o soutěž neměla zájem, inspiroval ji až úspěch formátu na obrazovkách STV. Tehdejší generální ředitel Markízy Vladimír Repčík později v neformálních rozhovorech přiznal, že vedení nejsilnější komerční televize podcenilo potenciál tohoto produktu u slovenského publika.

Poslední řada SuperStar se odehrála před rokem, vítězkou se stala Sabina Křováková. Formát vychází z britské předlohy Pop Idol, autorem je proslulý hudební manažer Simon Fuller, který stál například u zrodu dívčí formace Spice Girls.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .