Další sportovní televize na obzoru? O víkendu startuje slovenská TV 213

Slovensko bude mít novou sportovní televizi. Televize s netradičním názvem 213 plánuje vysílat ostrý program od soboty 1. října. Satelitní diváci mohou už nyní naladit volně dostupnou upoutávku na pozici 1 st. západně.

Zkušební vysílání TV 213. Reprofoto

Zkušební vysílání TV 213. Reprofoto

Domácí fotbal, basketbal, házená

Nová televize se zaměří především na slovenskou sportovní scénu. V rámci promo vysílání uvádí zdravice různých sportovců působících na Slovensku. Největším programovým tahákem by však měla být nejvyšší slovenská fotbalová soutěž Fortuna liga, v plánu je i basketbal, házená a další sporty. Veškerou produkci přenosů si televize zajistí sama.

Dobrou zprávou pro diváky by měl být fakt, že půjde o volně šířený kanál. Vysílání bude dostupné u vybraných operátorů včetně kabelu a satelitu. Většina přenosů by měla být k dispozici i na webu 213.sk.

Zajímavou zprávou pro slovenské diváky (a české tipéry) může být zařazení fotbalové soutěže Fortuna ligy. Ta se po několika „chudých letech“, kdy byla exkluzivně dostupná pouze abonentům placené televize Digi sport, postupně dostala na několik stanic současně. V předešlé sezoně se o práva dělily tři televizní společnosti – veřejnoprávní RTVS Dvojka, Markíza (DajTo) a Arena sport. Momentálně vysílá přenosy pouze RTVS, ale v průběhu sezony se znovu připojí DajTo a právě i nová televize 213.

Poutač na webu 213.sk

Poutač na webu 213.sk

Televize by měla vysílat volně přes satelit, ale pouze v SD

Zařazení Fortuna ligy na volně šířený program zpřístupní přenosy i divákům mimo Slovenska. Streamy utkání Fortuny ligy totiž nejsou dostupné přes weby sázkových kanceláří.

Cíle nové stanice jsou podobné těm, s nimiž před lety vstupoval na trh Slovak Sport TV. Ten měl původně přinášet pouze přenosy ze Slovenska, nakonec ale do svého programu zařadil i několik atraktivních zahraničních soutěží včetně hokejové NHL nebo fotbalové Premier league. Tato televize se posléze dostala do finančních problémů a nahradila ji značka Arena sport.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .