Další nová televize na obzoru? Možná, říká Andrej Babiš

televize-obecne.jpgPodnikatel Andrej Babiš hodlá založit vlastní televizi. Tuto myšlenku potvrdil české mutaci magazínu Forbes. Původně se sice spekulovalo o jeho možném kapitálovém vstupu do pražské televize Metropol, ten se ale neuskutečnil. Babiš loni založil mediální holding AGF Media i politické uskupení ANO 2011. Není ale spokojen s tím jak Česká televize referuje o jeho aktivitách.

Babišova nespokojenost směřuje povětšinou k České televizi, která si dle něj neplní svou funkci, alespoň pokud jde o zpravodajství a publicistiku. „Vzhledem k tomu, že zpravodajství veřejnoprávní televize ovládají politici a finanční skupiny, tak o tom uvažujeme,“ řekl Babiš magazínu Forbes ohledně možného provozování vlastní televizní stanice.

Pokud by se Andrej Babiš rozhodl vstoupit do televizního byznysu, rozhodně by nešlo o levnou záležitost. Případné spuštění úplně nové televize by narazilo na limitované pokrytí, jelikož na trhu je už jenom jediná terestrická síť s volnou kapacitou – multiplex 4. Ten má ale prozatím podstatně slabší pokrytí než tři zbylé sítě Českých Radiokomunikací a České televize. V průběhu několika měsíců by se sice pokrytí mělo výrazně zlepšit, část diváků ale bude i nadále přijímat televizi primárně ze tří dosavadních multiplexů.

I když se podaří vyřešit možné limity pokrytí, bude muset Andrej Babiš ještě investovat značné prostředky do vybudování trhové pozice své nové televize. Nejde jen o sledovanost a možné příjmy z reklamy, ale také o to, aby zpravodajství nové televize mělo alespoň určitý dosah na veřejnost. Kupříkladu televize Barrandov, která vysílá čtvrtým rokem ovlivňuje veřejné mínění pouze minimálně.

BLOG: Kolik televizí uživí český trh?

ceska-televize-ct-nove-logo-vizualizace-exterierPodnikatel a politik Andrej Babiš není spokojen s tím jak Česká televize informuje. Zvažuje proto založení vlastní televizní stanice. Ilustrační foto – Česká televize

Autor článku:

Komentáře (3)

    1. Ivo Rottenberg

      Je! Ze zvědavosti, a třeba tam bude vysvětlení jak je mu prospěšná kukuřice, která vystřídala na polích pšenici:-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .