Multiplex B dočasně nabídne TV Noe

Křesťanská stanice TV Noe, která neuspěla v licenčním řízení o digitální vysílání, se přece jen do jednoho z DVB-T multiplexů dostane, i když jen dočasně. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání totiž schválila žádost provozovatele Multiplexu B o rozšíření své nabídky experimentálního vysílání o tento program. Nejpozději se startem nově licencovaných televizí bude muset TV Noe z multiplexu B ven.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vydala provozovateli Czech Digital Group, a.s. souhlas ke změně licenčních podmínek dle § 21 odst. 1 písm. d) zákona č. 231/2001 Sb. spočívající v rozšíření programové nabídky o program TV NOE, stojí v zápisu z posledního zasedání Rady. Televize Noe se může v multiplexu B objevit okamžitě poté, co rozhodnutí Rady nabude právní moci, tedy pravděpodobně příští týden. Její DVB-T vysílání však musí skončit ve chvíli, kdy zahájí vysílání televize Z1, RTA a TV Pohoda, které mají pro tento multiplex řádnou licenci.


Přestože Multiplex B v Praze a středních Čechách již nyní nabízí pět televizních programů (TV Prima, TA3, 24cz, Top TV a Óčko), žádný z nich po vstupu TV Noe o své místo nepřijde. „Již teď vysíláme šest programů (šestý je Test) a zdroje stávajících programů, které přebíráme většinou ze satelitu, jsou s tak nízkým bitovým tokem, že se nám pohodlně vejde další program,“ řekl serveru DigiZone.cz manažer projektu CDG Jiří Rajdus. „Využijeme to i pro vyzkoušení nosnosti sítě se šesti programy, uvidíme, co to udělá,“ dodal pro ČTK předseda představenstva CDG Leoš Pohl.


Stanice, která se sama označuje jako „televize dobrých zpráv“, se k rozhodnutí vyjádřila na svých internetových stránkách. „Tato pro někoho překvapivá skutečnost nás zavazuje ke zvýšenému úsilí o kvalitu programovou i technickou. Je to vysílání experimentální, nejpozději se zahájením vysílání nedávno licencovaných společností musí skončit. O dalších podrobnostech vás budeme informovat,“ uvádí TV Noe.


Update: V pátek 16. června v 18:00 bylo DVB-T vysílání TV Noe zahájeno. „TV NOE je nejen rozšířením programové nabídky multiplexu „B“, ale zároveň ukáže možnosti zatížení moderních kompresních technologií, které naše společnost jako první v ČR nasadila již v loňském roce,“ řekl k zahájení zemského digitální vysílání TV NOE Leoš Pohl.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .