Webrádio Evropa 2 Top 40 na obzoru

Po webových rádiích Evropa 2 Lowrider (které se zaměřuje na černou muziku), Evropa 2 Movin‘ (rádio pro všechny fanoušky taneční hudby) a Evropa 2 Heavy (s rockovou muzikou) se chystá další, tentokrát půjde o rádio s názvem Evropa 2 Top 40. A co v éteru uslyšíme?

Nový fenomén webrádií spustila počátkem roku Frekvence 1 svými internetovými stanicemi Frekvence 1 Romantika a Frekvence 1 Legendy. Jako jediné zatím nabízí přímý kontakt s posluchači, ti mohou ovlivňovat rotaci písní. Navíc na prvního května spustí Romantika speciál na přání – celodenní playlist si tak mohou posluchači sestavit zcela sami. Zanedlouho Romantiku a Legendy následovala Evropa 2 a v březnu tohoto roku se přidalo i pražské Rádio City (Osmdesátka a Devadesátka). Evropa 2 již dříve oznámila, že pokud budou rádia úspěšná, nic nebrání spuštění dalších. Existují však i věci, jež posluchačům silně vadí – rozdílná hlasitost jinglů během vysílání. Ty totiž několikanásobně přesahují vysílanou muziku, což je při poslechu velmi nepříjemné a rušivé.


Testovací verze Evropy 2 Top 40 běží velmi krátce, navíc posluchačům zatím není dostupná. Bližší informace prozatím tato rozhlasová stanice nesdělila, nevíme tedy ani datum oficiálního spuštění. Jisté je, že narozdíl od původních webových stanic poskytne Evropa 2 konečně prostor i českým interpretům (například se můžete těšit na Michala Hrůzu s novinkou Bílá velryba či nejnovější singl skupiny Wanastowi Vjecy – Otevřená zlomenina srdečního svalu). Vytvořeny jsou již i jingly, které korespondují s dosavadními.


Dle prvního poslechu zkušební verze se zřejmě bude jednat o stanici zaměřenou na nejnovější popovou muziku, která se umisťuje na předních příčkách českých i světových hitparád. Jedná se tedy o tzv. CHR formát (tento formát bývá založen na vysoké rotaci několika aktuálních hitů). Půjde tak o „klon“ Evropy 2, s popovou muzikou, navíc opět bez mluveného slova a reklam. Pozadí playeru tvoří hudební alba nejhranějších interpretů Evropy 2 – Robbie Williams, Madonna, Pink či Divokej Bill. Dominantu tvoří několik pěticípích žlutých hvězd s nápisem TOP 40.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .