V Německu vznikají zájmové skupiny IPTV

radiotv-archiv6V Německu vznikají sdružení a svazy, která chtějí hájit zájmy těch, co mají co do činění s IPTV. 22. ledna přinesly německé servery zprávu o tom, že byl založen svaz IPTV Verband. Už loni na podzim se psalo o sdružení VdiF. Čeho se jim podaří dosáhnout, ukáže teprve čas.V kaýdém případě se setkaly se zájmem ze strany členů.

IPTV Verband – IPTV Svaz chce, jak se dá ostatně očekávat, podporovat technologické, hospodářské a tvůrčí možnosti internetového vysílání. Toho by se mělo dosáhnout intenzivnějším přijímáním mezinárodních standardů. S tím jde ruku v ruce větší sepětí s vědou a výzkumem. Tím chce IPTV Verband podle svých údajů dosáhnout i vytvoření nových pracovních míst. Německý svaz IPTV rozumí pod těmito čtyřmi písmeny přenos pohyblivých obrázků přes internetový protokol a všechny koncové přístroje (jedno jestli stacionární nebo mobilní) a všechny IP schopné sítě (internet, intranet).

Letošní rok bude hodně ve znamení workshopů. Ty se budou konat po celém Německu. První už proběhl v Hamburgu. Tématem byly obchodní modely IPTV.  Sdružení tak chce dosáhnout určitého postavení ve vztahu k televizním stanicím na jedné a divákům na druhé straně. Svaz chce zastupovat zájmy IPTV také ve společnosti a v politice. Zároveň se hodlá starat o mediálně pedagogickou činnost na poli této technologii a také o seberegulaci.

Do vedení svazu byli po zvoleni: Corinna poeszus z Universal Publishing Production Music GmbH, Alexander Schulz-Heyn, ředitel Tele Clix GmbH, Prof. Robert Strzebkowski, Technische Fachhochschule Berlin (Technická vysoká škola Berlín). Mezi zakládající instituce se řadí: I-D Media AG (Berlin), EWE Tel GmbH (Oldenburg), Universal Publishing Production Music GmbH (Berlin), Bauer Digital KG (Hamburg), Digicast (Berlin), TFH Berlin katedra mediální informatiky (Berlin) a TU Berlin (Berlin).

„Doba osamocených bojovníků už pominula,“ zdůraznili už loni na podzim prezident sdružení VdiF Stefan Klarner a viceprezident Max Barth. VdiF chce hájit zájmy lokálních a tématických kanálů, především zajistit rovnoprávný přístup k divákům jak pro velké tak malé hráče. Kromě toho, že je zájmovým sdružením, hodlá též zapracovat na společném marketingu. V budoucnu by měly vzniknout vnitrosvazové pracovní skupiny, které by se zabývaly jednotlivými tématy: lokální televize, tématické kanály, internetová televize, finance, odbyt a marketing a PR.

Hned při založení sdružení VdiF loni na podzim se členy stalo 19 televizních a IPTV stanic z Bádenska Württemberska, Rheinland-Pfalzu a Berlína. Členy tak jsou Basketball BW, Kraichgau-TV, RIK Brühl, Mediendienst Waghäusel, Regio-TV Schwetzingen (i.Gr.), RiK Reutlingen, BW Eins, Prometheus, Studio Live, Literatur TV, Culinaria, Landschaft TV (televize Krajina), KM K-TV, Kultur BW-TV, (Zdravá televize) Gesund-TV Baden-Württemberg, HD Campus TV, Body and Balance. Další se mají přidat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .