Kabeloví operátoři nabídnou více televizních kanálů

Na bohatší programovou nabídku se mohou postupně těšit zákazníci jedenácti kabelových operátorů, kterým Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém posledním zasedání schválila jejich požadavky na rozšíření portfolia distribuovaných kanálů. Neznamená to však, že se na obrazovkách klientů objeví ihned všechny. Mnohé z nich dokonce ještě nezačaly vysílat.

Klienti Kabelové televize Přerov by se zanedlouho měli dočkat stanic HBO Comedy, Nonstop Kino HD, Nova Cinema, Public TV, TV Ona, TV R1 a dětských kanálů Bebe TV a Jim Jam. Středomoravský operátor Smart Comp. může do své nabídky podle rozhodnutí RRTV zařadit HBO Comedy a Novu Cinemu. O stejné kanály a HBO2 se rozšíří balík programů u společnosti Kabel Ostrov.


Novým poskytovatelem služeb kabelové televize pro obyvatele měst Bor u Tachova, Bukovany, Horní Slavkov, Loket, Mariánské Lázně a Tachov je společnost Západočeská kabelová televize s. r. o. Z česky vysílajících stanic svým zákazníkům může nabídnout CS Film, ČT 1, ČT 2, ČT24, ČT4 Sport, Galaxii sport, HBO, HBO 2, HBO Comedy, Spektrum, Televizi Mariánské Lázně, TV Studio, TV Nova, Nova Cinema, Óčko a TV Prima.


Zejména nové filmové kanály naladí na svých ovladačích klienti firmy CORSAT. Rada jí odsouhlasila zařazení Cinemaxu 2, FUN 1, FUN 2, HBO Comedy, NOSTALGIE, Nova Cinema, MGM a dalších dvou desítek zahraničních stanic. Tento kabelový operátor působí v Moravskoslezském kraji stejně jako Kabelová televize Kopřivnice. Její nabídka se postupně rozroste o české stanice Nostalgie, Golf Chanel CS, TV LEO 1, Apatyka, Public TV, CS Link TV, TFE, TV Ona, 24 plus, Nova Cinema, Nonstop Kino HD, TV R1, Da Vinci, HBO Comedy a Nonstop Kino.


Kromě patnácti zahraničních může břeclavská společnost RTV-5 nabídnout zájemcům i domácí kanály Cinemax, Cinemax 2, Film+, Filmbox, HBO, Minimax, Nonstop Kino, Nova Cinema a TV Óčko. O Novu Cinema se rozrostou nabídky společností MEC Turnov a Kabelová televize Karviná. Karvinští navíc brzy naladí i místní stanici Polar.


Široká je paleta nových stanic, které Rada registrovala provozovateli 4M Rožnov. Z českých se mohou klienti firmy nově těšit na Apatyku, 24 Plus, CS Link TV, Da Vinci, Golf Chanel CS, HBO Comedy, Nonstop Kino, Nonstop Kino HD, Public TV, Nostalgie, Nova Cinema, TFE, TV Leo 1, TV Ona a TV R1.


Jednotlivé kanály budou u každého z operátorů nabíhat postupně. Většina z nich bude součástí rozšířených balíčků či zvláštního předplatného. Některé ze stanic, jejichž distribuci si kabelové firmy nechaly Radou schválit, ještě nazačaly vysílat (např.TV Ona, Apatyka, Leo1, 24plus). Operátoři je tak v budoucnu mohou svým zákazníkům nabídnout od prvního dne jejich vysílání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .