České satelitní platformy výrazně rozšiřují programovou nabídku

Závěr letošního roku se u českých satelitních operátorů ponese ve znamení rozšíření jejich programových nabídek. Vánoční obrazovky jejich abonentů mohou obohatit kanály dokumentární, dětské, filmové, sportovní i erotické. Některé z nich se v nabídkách jednotlivých satelitních televizí objeví již za několik dní.

Na všech třech českých satelitních platformách dojde velice brzy k obohacení programových nabídek. Provozovatel služby UPC Direct obdržel od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání registraci pro rozšíření o nové převzaté televizní kanály. V dohledné době tak zde bude k vidění několik kanálů ve vysokém rozlišení – filmové Nonstop Kino HD, dokumentární National Geographic HD a Ultra HD.


Rada pro UPC direct zaregistrovala na svém posledním listopadovém zasedání i dětský kanál Jim Jam, určený dětem od 1 do 6 let. Své vysílání zahájí počátkem prosincem a bude plně dabován do češtiny. Postupně by se v něm měly objevit i tuzemské pořady. Po uzavření jednání s provozovatelem CET 21 nabídne nejdéle vysílající česká satelitní platforma i nový kanál Nova Cinema a získala i souhlas Rady k šíření anglicky vysílajícího kanálu NASN (North American Sports Network).


V paketu CS Link na kartách Gital začal vysílat dokumentární program Spektrum přinášející dokumenty z vědy, přírody, historie, vojenství i cestopisy. Nově se v nabídce této firmy objevují i oba programy veřejnoprávní Slovenské televize. Zákazníky v předvánočním období Gital láká na akce 12+2 a 6+1. První číslovka určuje počet měsíců, na které si zákazník předplatí prémiové kanály (balíček HBO+Spektrum a dále Galaxie sport, CS Film a XXX Xtreme) a druhá pak, kolik měsíců navíc zdarma mu Gital přidá.


Každý, kdo si zaregistruje do konce roku novou kartu Gital na některý z tarifů Základ, Standard CZ nebo Standart SK na dobu minimálně 1 roku, automaticky od Gitalu získává vánoční bonus – předplatné česko-slovenského filmového kanálu CS Film na rok zdarma,“ uvádí tisková zpráva obchodního oddělení firmy. Navíc se objeví u Gitalu i u druhého poskytovatele přístupových karet k platformě CS Link – Trade and Technology (TaT) kanál Nova Cinema a to hned od prvního dne jeho vysílání – tedy od soboty 1.prosince.


O dva dny později odstartuje pro klienty TaT nová nabídka balíčku Multi, který obsahuje sedm programů – Nonstop Kino, Filmbox (filmy), Viasat Explorer (dokumenty),Viasat History (historie), Galaxie sport, Jim Jam (dětský) a Spice (erotika). Zájemci za něj zaplatí 222 korun měsíčně a navíc k němu získají bezplatný přístup k Nově Cinema a STV1 a STV2. Ostatní zákazníci TaT zaplatí za příjem této trojice jednorázový manipulační poplatek 199 korun.


Navíc od 3. do 11. prosince budou mít k balíčku Multi bezplatný přístup všichni klienti TaT, aby mohli zhlédnout nové kanály a poté se případně rozhodnout pro jejich předplacení. O nový seriálově-filmový kanál Nova Cinema nepřijdou ani abonenti služby DigiTV. I zde se objeví v první prosincový den. Případné další programové novinky pro nejbližší období provozovatel této platformy zatím nezveřejnil.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .